bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2022
  • wyświetleń: 670

Alert IMGW: uwaga na opady marznące i zawieje śnieżne

Za nami:

Przed opadami marznącymi powodującymi gołoledź, a także zawiejami i zamieciami śnieżnymi ostrzega IMGW. W związku z prognozami wydano alerty pierwszego stopnia.

Reklama

zima, oblodzenie, gołoledź, mróz
Alert IMGW: uwaga na opady marznące i zawieje śnieżne · fot. pless.pl


Pierwsze z ostrzeżeń dotyczy zawiei i zamieci śnieżnych. - Prognozowane są zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 60 km/h, z południa, lokalnie prowadzące do tworzenia się zasp - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Alert obowiązuje dzisiaj (poniedziałek, 19 grudnia) do północy na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

Dla tego samego obszaru wydano ostrzeżenie przed opadami marznącymi powodującymi gołoledź. Jak czytamy w komunikacie IMGW-PIB, "prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź". Ten alert obowiązuje od godziny 20.00 w poniedziałek, 19 grudnia do godziny 7.00 we wtorek, 20 grudnia.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.