bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2012
  • 27 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2411

Niepewna przyszłość okien życia

Komitet praw dziecka ONZ chce pozamykać okna, w których można zostawiać niechciane noworodki. Czy okno życia w Bielsku-Białej zostanie zlikwidowane?

okno życia
Okno życia w Bielsku-Białej · fot. diecezja.bielsko.pl


Według urzędników Organizacji Narodów Zjednoczonych dzieci mają prawo poznać swoich rodziców. Porzucone w oknie życia, najczęściej są tego pozbawione.

"Okna życia nie są zagrożone"- powiedział Radiu Bielsko ks. Józef Zajda, dyrektor Caritas w diecezji bielsko-żywieckiej. Gość radia uważa, że ważniejsze jest prawo do życia. "Dzięki takim miejscom przeżyło do tej pory prawie 60 dzieci w całym kraju"- mówi duchowny.

Okno życia działa w każdej diecezji. W Bielsku-Białej znajduje się w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka w Lipniku. Jeszcze nigdy nie zostało wykorzystane. "Bardzo często zdarza się, że matki które chcą zostawić dziecko niejednokrotnie jadą zrobić to do innych miejscowości, tam gdzie ich nie znają. Nie wiemy, czy z naszej diecezji jakaś kobieta zdecydowała się na ten krok" - mówi ks. Zajda.

ab / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.