bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2022
  • 17 grudnia 2022
  • wyświetleń: 874

"Przeżyj te święta bez śmieci!". Przed nami festiwal zero waste

Za nami:

Fundacja "Świat w Naszych Rękach" zaprasza na "Festiwal zero waste - Przeżyj te święta bez śmieci". Wydarzenia odbędą się od 16 do 18 grudnia w Ekocentrum Zielony Pies, przy ul. 11 Listopada 7A.

Reklama

"Przeżyj te święta bez śmieci!". Festiwal zero waste w "Zielonym Psie"
"Przeżyj te święta bez śmieci!". Przed nami festiwal zero waste · fot. Materiały prasowe organizatora


Fundacja „Świat w Naszych Rękach” już po raz czwarty stara się zachęć wszystkich do świadomego i uważnego przygotowania się do Świąt zgodnie z ideą “być, nie mieć”. Świąt bez zbędnej konsumpcji, a co za tym idzie bez “produkcji” świątecznych śmieci i marnotrawstwa żywności. Świąt pod hasłem” Nie kupuj! Do It Yourself. Czyli samodzielnie wykonaj ekologiczne ozdoby i prezenty świąteczne.

Jak mówi pomysłodawczyni Festiwalu, Anna Chęć: „Mam takie marzenie, aby ludzie zamiast kupowania plastikowych ozdób, nietrafionych prezentów i milionów przyszłych śmieci, wykorzystywali to co już mają. Przetwarzali różnorakie surowce i resztki do robienia ozdób. Wykorzystywali naturalne, biodegradowalne materiały, które po zużyciu nie zaśmiecą świata przez następne 400 lat. Własnoręcznie wykonywali prezenty. Aby zrozumieli, że nasza planeta nie udźwignie już kolejnych Świąt konsumpcji i musimy, naprawdę musimy zacząć żyć i świętować bardziej ekologicznie!”.

- Od czegoś trzeba taką zmianę zacząć, a przełom roku to doskonały czas, by zacząć myśleć i żyć zgodnie z ideą- Zero Śmieci. Potrzebujesz inspiracji, motywacji i informacji? Przyjdź na Festiwal! - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Podczas Festiwalu odbędą się:
  • kreatywne warsztaty upcyklingowe pod hasłem: nie kupuj! Do It Yourself - czyli samodzielnie wykonujemy ekologiczne ozdoby i prezenty świąteczne,
  • warsztatom towarzyszyć będzie ekstremalnie praktyczna wystawa/ prezentacja edukacyjna: "ZERO WASTE- jak żyć bez śmieci",
  • tym roku odbędzie się także wydarzanie towarzyszące "Ciuch w ruch!" , które Fundacja współorganizuje razem z Galerią Bielską BWA,


Całość wpisuje się jako jedna z atrakcji organizowanych dla mieszkanek i mieszkańców Bielska-Białej w ramach miejskiego wydarzenia „Święta na Starówce”.

ProgramWarsztaty upcyklingowe, które odbędą się w Ekocentrum Zielony Pies (ul. 11 Listopada 7 A, w podwórzu).

  • Piątek, 16 grudnia


- godz. 16.00 - Warsztat: Jadalne ozdoby dla ptaków - warsztat dla dużych i małych. To cudowne połączenie tworzenia ozdób domu lub balkony, z zimowym wsparciem skrzydlatych przyjaciół zza okna.

- godz. 18.00- Kartki świąteczne- kreatywny warsztat upcyklingowy
Warsztat dla osób w każdym wieku, podczas którego własnoręcznie wykonasz najpiękniejszą kartkę z życzeniami, lub kartkę ozdabiającą świąteczne wnętrze Twojego domu.

  • Niedziela, 18 grudnia


- godz. 15.00 -Zrób sobie własną woskowijkę. Czyli super/ ekstra ekologiczne opakowania na żywność.

- godz. 17.00- Ekologiczne ozdoby świąteczne z nasionkami.

- Podczas warsztatu będziemy wykonywać urocze, proste i ekologiczne ozdoby świąteczne, które będą zawierały w sobie nasionka roślin. Wykonane podczas zajęć ozdoby, wiosną będzie można (zgodnie z podaną podczas warsztatów instrukcją) zakopać w ziemi. Z tak posadzonych ozdób, wyrosną nam wiosną kwiaty i zioła. Wszystkie materiały wykorzystane podczas warsztatu pochodzić będą z odpadów/ recyklingu, a nasiona pochodzić będą z ogrodu ekologicznego Doliny Bawole Serce - zapowiadają organizatorzy.

  • Sobota, 17 grudnia - w Willi Sixta odbędzie się impreza towarzysząca- CIUCH W RUCH! Organizowana wspólnie z Galerią Bielską BWA - więcej w tym artykule.


Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej uczestnictwo w warsztatach jest nieodpłatne. obowiązują zapisy: edukacja@swiatwnaszychrekach.org.

"Przeżyj te święta bez śmieci!". Festiwal zero waste w "Zielonym Psie"
"Przeżyj te święta bez śmieci!". Festiwal zero waste w "Zielonym Psie" · fot. Materiały prasowe organizatora

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.