Wiadomości

  • 14 grudnia 2022
  • 16 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2879

Szczyrk: rusza sezon narciarski w kolejnych ośrodkach

Za nami:

W środę, 14 grudnia ruszył sezon narciarski w szczyrkowskim Beskid Sport Arena. To nie jedyny kompleks, w którym będziemy mogli poszusować w tym tygodniu - od najbliższego weekendu czynne będą trasy w Szczyrk Mountain Resort oraz w Ośrodku narciarskim Skrzyczne.

Ruszył sezon narciarski w Beskid Sport Arena Szczyrk - 14.12.2022 · fot. Beskid Sport Arena


Jak poinformował Beskid Sport Arena, dostępne są trasy nr 1 (niebieska), nr 2 (czerwona, od tunelu) oraz nr 4 (niebieska, do nauki). Ośrodek będzie czynny codziennie od 7.00 do 20.00. - Prognozy pogody są bardzo obiecujące, cały czas dośnieżamy trasy narciarskie. Będziemy informować na bieżąco otwarciu kolejnych tras - czytamy w środowym komunikacie szczyrkowskiego kompleksu.

W piątek, 16 grudnia rusza sezon narciarski w Szczyrk Mountain Resort. Od godziny 8.30 będą czynne kolej gondolowa oraz kolej na Zbójnicką Kopę i orczyk na Małe Skrzyczne. Dla narciarzy dostępne będą trasy (2, 3a, 3b, 3c - Szczyrk Mountain Resort) oraz 21, 23 do Jaworzyny (Skrzyczne - ośrodek narciarski).

Z okazji rozpoczęcia sezonu w ośrodku odbędzie się impreza "Szczyrk Winter Opening". O 8.30 odbędzie się góralskie powitanie pierwszych narciarzy, a od 12.00 do 16.00 - Après-Ski Party w Kuflonce.

Również w piątek, 16 grudnia rozpocznie się sezon narciarski w Ośrodku narciarskim Skrzyczne. Na inaugurację funkcjonowania ośrodka czynne będą 2 trasy: Ondraszek na odcinku do Jaworzyny oraz FIS, również na odcinku do Jaworzyny.

O godzinie 9.00 możliwy będzie pierwszy wyjazd koleją linową z dolnej stacji w Szczyrku. Ostatni zjazd ze Skrzycznego na Jaworzynę wyznaczono na godz. 15.00. Na starcie sezonu niedostępne będą wyciągi orczykowe.

Przypomnijmy, od końca listopada trwa także sezon narciarski w ośrodku Biały Krzyż. Więcej o tym pisaliśmy w tym artykule.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.