bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 14 grudnia 2022
 • wyświetleń: 308

Lakierowanie proszkowe bez tajemnic

Materiał partnera:

Lakierowanie proszkowe to rozwiązanie na miarę czasów. Zachwyca perfekcyjnymi efektami końcowymi, jest ekologiczne i ekonomiczne. Dzięki tej technice malowane elementy zachwycają jakością i trwałością. Użycie farb proszkowych gwarantuje ponadto wyjątkowe właściwości malowanej powłoki. Jest ona odporna na uderzenia mechaniczne i niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Lakiernie proszkowe


Malowanie proszkowe to innowacyjna technologia, której popularność z rośnie z roku na rok. Zastanawiasz się w czym tkwi fenomen tej metody? A może masz wątpliwości, czy sprawdzi się w Twoim przypadku? Poniższy zbiór cennych informacji pomoże ci podjąć ostateczną decyzję.

Czy lakierowanie proszkowe jest skuteczniejsze od tradycyjnego?Jeśli chodzi o trwałość i podatność na uszkodzenia malowanej powierzchni to lakierowanie proszkowe wypada dużo korzystniej. Już jedna warstwa lakieru gwarantuje długotrwały i perfekcyjny efekt, który w przypadku malowania metoda tradycyjną uzyskamy nakładając dopiero 3 warstwy farby. Dodatkowo efekt malowanie metodą tradycyjną trudno nazwać długotrwałym. Już po niedługim czasie użytkowania malowana powłoka zaczyna się łuszczyć, matowieć czy pękać. Taka sytuacja zmusza nas do kolejnego malowania, co oczywiście generuje koszty.

W tym starciu lakierowanie proszkowe jest niekwestionowanym zwycięzcą. Gwarantuje doskonały efekt wizualny, ale również zabezpieczenie antykorozyjne i ochronne. To inwestycja, która się opłaci.

Jak wygląda malowanie proszkowe w praktyce?

Cały proces przebiega etapowo i wymaga sporego doświadczenia. Tylko odpowiednia dbałość na każdym etapie realizacji zamówienia gwarantuje perfekcyjny etap końcowy.

 1. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA


Pierwszy i kluczowy etap, od którego zależy jakość i trwałość powłoki. Oczyszczenie powierzchni malowanego przedmiotu jest również ważne ze względu na antykorozyjną ochronę.

 1. MALOWANIE


Proces malowania proszkowego odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Farba nakładana jest na przedmiot metodą natrysku elektrostatycznego. Dokładność i oszczędność czasu gwarantowana! Dodatkowo klient ma możliwość wyboru koloru z kolorystyki palety RAL.

 1. UTWARDZANIE I POLIMERYZACJA


Etap ten polega na topieniu lakierowanej powłoki. Przedmiot zostaje umieszczony w piecu lakierniczym, w temperaturze około 200 stopni Celsjusza. Utwardzone elementy są następnie kontrolowane pod względem jakości.

Co nadaje się do malowania proszkowego?

Malowanie proszkowe to efektywna metoda malowania metali, jednak sprawdzi się także w przypadku wielu innych powierzchni.

Lakierowana powłoka jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i działania czynników atmosferycznych. Zachwyca intensywnością kolorów i szeroką gamą możliwości wykończenia. Jest to obecnie niezwykle popularna metoda malowania domowych konstrukcji stalowych, mebli ogrodowych, czy balustrad.

Malowanie proszkowe to nasza specjalność, a doświadczenie i różnorodność zrealizowanych zleceń podpowiadają nam, że z KAREMI nie ma rzeczy niemożliwych. Najczęściej realizujemy zlecenia dotyczące malowania:

 • elementów mebli w stylu loft(nogi od stołu, stelaże szafek, półek),
 • ogrodzeń i balustrad,
 • mebli ogrodowych,
 • elementów z branży motoryzacyjnej,
 • ram rowerowych,
 • elementów sprzętów AGD,
 • elementów maszyn,
 • stelaży przemysłowych.


Lakierowanie proszkowe to metoda bez wad?Praktycznie tak, choć jak każda posiada swoje ograniczenia. Jedną z nich jest rozmiar pieca lakierniczego. Zdarza się, że zbyt mały rozmiar kabiny lakierniczej i pieca nie pozwala na lakierowanie większych elementów. W KAREMI to nie problem. Dzięki naszemu wyposażeniu mamy możliwość malowania elementów o maksymalnych wymiarach 9m długości x 1,6m szerokości x 3m wysokości. Zlecenia wykonujemy na renomowanym sprzęcie marki Wagner i Gema i zapewniamy satysfakcję z jakości naszych usług.

Ile kosztuje lakierowanie proszkoweZastanawiając się nad ceną wszelkich innowacji technologicznych zakładamy najgorszy i najdroższy scenariusz. Ciężko uwierzyć, że rozwiązania idące z duchem czasu mogą wypadać korzystniej niż ich tradycyjne odpowiedniki.

W przypadku malowania proszkowego czeka Cię miła niespodzianka. Choć ostateczna cena jest kwestią bardzo indywidualną, to już na wstępie jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż malowanie na mokro. Zastanawiasz się ile wyniesie ostateczne cena w Twoim przypadku? Skontaktuj się z nami. Przed wyceną weźmiemy pod uwagę rodzaj materiału, wielkość powierzchni, złożoność zamówienia i rodzaj farby.

Czy wybierając malowanie proszkowe można wybrać wariant wykończenia?Tak, i jest to jedna z zalet, która zachęca do wyboru tej metody. Poza trwałością na lata, klient ma możliwość wybrania struktury malowanego elementu, co w przypadku malowania metodą tradycyjna jest niemożliwe. Oto możliwości:
 • mat,
 • połysk,
 • drobna i gruba struktura,
 • metalik.


Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego jakość ma kluczowe znaczenia podczas wyboru farby proszkowej. Certyfikowane produkty i bogata kolorystyka palety RAL otwiera przed klientami spore możliwości. Dodając do tego doświadczenie i wiedzę załogi KAREMI już na starcie masz w gwarancję zadowolenia z naszych usług. Zapraszamy do kontaktu!

Karemi Karol Byrdziak
ul. Stefana Batorego 35
34-120 Andrychów
karemi-lakiernia.pl/

E-mail:
karol.byrdziak@karemi-kb.pl
biuro@karemi-kb.pl

Telefon:
880-705-459
535-727-355[/b]