Wiadomości

  • 15 grudnia 2022
  • wyświetleń: 651

Na co zwrócić uwagę wybierając nagrobek? Poznaj najważniejsze kryteria

Materiał partnera:

Nagrobek to najważniejszy element na cmentarzu, a zarazem najtrudniejszy do wybrania. Wynika to nie tylko z dużej liczby modeli możliwych do wybrania, ale także skrajnych emocji, jakie towarzyszą całej sytuacji. W takich momentach ciężko skupić na właściwej ocenie oglądanych nagrobków. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki artykuł wskazujący na najważniejsze aspekty. Pamiętając o nich, zyskasz pewność, że wybrany nagrobek perfekcyjnie spełni swoje zadanie. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

04   nowoczesne pomniki.pl   nietypowe nagrobki ZEW


Stwórz spersonalizowany nagrobek oddający hołd zmarłej osobieNagrobek to zarówno sposób na zabezpieczenie miejsca pochówku, jak i na oddanie zmarłemu szacunku. Nic więc dziwnego, że jego wybór nie może być przypadkowy. Pierwszym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę, jest wykonanie nagrobka. Głównie chodzi tu o materiał użyty do produkcji. Na rynku można spotkać nagrobki granitowe, wykonane z marmuru lub piaskowca. Coraz większą popularnością cieszą się betonowe pomniki cmentarne. Wyróżnia je duża wytrzymałość na uszkodzenia, co z kolei przekłada się na nienaganny wygląd niezależnie od upływu czasu. W odróżnieniu od innych surowców betonowe nagrobki nie wymagają nadmiernej pielęgnacji oraz konserwacji. Kiedy już wybierzesz materiał, zwróć uwagę na elementy ozdobne. Współczesna sztuka cmentarna pozwala na ozdabianie pomników nie tylko napisami o różnej wielkości i czcionce, ale również obrazami przedstawiającymi zmarłego lub różnego rodzaju figurkami nie zawsze mającymi odniesienie religijne. Możemy śmiało powiedzieć, że aktualnie poprzez wykorzystanie innowacyjnej technologii z łatwością można stworzyć oryginalny nagrobek odzwierciedlający bliską osobę.

Skup się na odpowiednim rozmiarze nagrobka. Sprawdź, jakie masz możliwości wyboruKiedy już zakończysz wybieranie elementów związanych z wyglądem nagrobka, nie zapomnij o najważniejszym, a mianowicie wielkości pomnika. Poza tradycyjnymi pojedynczymi nagrobkami do wyboru masz również podwójne, jak i urnowe. Z łatwością dopasujesz je do swoich wymagań oraz wybranego miejsca pochówku. Nietypowe nagrobki w szerokim asortymencie wszystkim zainteresowanym oferuje firma VHCT. Na duże uznanie zasługuje ich wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalizm. Spośród innych producentów pomników cmentarnych wyróżniają ich jedne z najbardziej konkurencyjnych cen wpisujących się w możliwości budżetowe wielu osób. Czy wiesz, że nie musisz wybierać nagrobka znikającego na tle innych, takich samych? Obecnie sam możesz zadecydować o jego kolorze, wzorze itp. Jeśli dostępne w ofercie nagrobki nie spełnią Twoich oczekiwań, powiadom o tym fachowców. Służą profesjonalną radą, a także zrealizują projekt zgodnie z Twoimi wytycznymi. Nie zwlekaj i już dziś sprawdź ofertę na miarę Twoich potrzeb!