bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2847

E-booki w Książnicy Beskidzkiej

Największa biblioteka na Podbeskidziu idzie z duchem czasu. Od niedawna w Książnicy Beskidzkiej można wypożyczać książki w formie e-booków.

ebook
fot. bielsko.info


Cyfrowe wypożyczalnie ma już 76% amerykańskich bibliotek publicznych (badania Libraries, patrons and e-book). Taki kierunek swojej bibliotecznej polityki przyjęła również Książnica Beskidzka, która w 2012 roku swoim użytkownikom oferowała bezpłatny testowy dostęp do World eBook Library.

W 2012 roku biblioteka zakupiła urządzenie e-czytnik Trekstor 3.0., przez które udostępnia 6 tys. cyfrowych książek. W listopadzie Książnica podpisała umowę z firmą Bezkartek.pl., na podstawie której podjęta została współpraca, w celu przygotowania nowej usługi wypożyczania książek cyfrowych.

Z usługi skorzystać może każdy, kto dokona bezpośredniej rejestracji w Książnicy Beskidzkiej i będzie posiadać imienną kartę biblioteczną. Usługa jest ogólna i bezpłatna, w fazie testowania na okres jednego roku. Osoby zainteresowane zapraszamy do rejestracji w Bibliotece Głównej w Książnicy Beskidzkiej w Dziale Udostępniania Wypożyczalnia dla Dorosłych oraz w Dziale Udostępniania Zbiorów dla Dzieci.

ab / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.