Wiadomości

  • 14 grudnia 2022
  • wyświetleń: 587

Kuchnia w stylu klasycznym - o stałej obecności w trendach wnętrzarskich

Materiał partnera:

Moda przemija i wraca jak bumerang, jednak są pewne wyjątki, które tkwią nieprzerwanie od kilkunastu lat. Doskonałym przykładem jest styl klasyczny, obecnie zajmujący wysokie miejsce w trendach aranżacyjnych kuchni. Przeznaczony jest dla tych, którzy poszukują sprawdzonego stylu - ponadczasowy charakter klasyki to jeden z powodów, dla którego tak wiele osób postanowiło podążyć za tym nurtem podczas urządzania swojej wymarzonej kuchni. Ład, symetria harmonia najlepiej opisują kuchnię klasyczną - wcielenie w życie tych trzech słów sprawi, że wnętrze nabierze kształtu i cech charakterystycznych dla klasyki.

02   FABRYKABLATÓW   link do strony


Nowoczesna klasyka i zasady jej tworzenia, czyli jak osiągnąć perfekcjęW stylu klasycznym ważna jest stonowana kolorystyka, dlatego ważne jest, by poruszać się w określonej tonacji. Wariacje kolorów nie wchodzą w grę - podstawowymi barwami są beże, kremy oraz jasne drewno. Ewentualne dopełnienie może stanowić bardziej wyrazisty kolor. Klasyka uwielbia ponadczasowe materiały, których cechą charakterystyczną jest wysoka jakość. W przypadku kuchni warto zainwestować w nowoczesne blaty na wymiar, wykonane z kamieni naturalnych - można dostać je między innymi w Stone Trade. Styl klasyczny nie stawia na ilość przedmiotów. Jakiekolwiek akcesoria, figurki czy zbędne przedmioty powinny znaleźć swoje miejsce w salonie lub innym pomieszczeniu; za to świetnie sprawdzą się tutaj rośliny lub obrazy powieszone na ścianach. Bylejakości mówi się stanowcze „nie”. Mile widziane są meble antyczne, które same w sobie będą stanowić element użytkowy i dekoracyjny. W kuchni klasycznej nie ma miejsca na artystyczne szaleństwo czy chaos - każdy element musi ze sobą współgrać, zaś równowaga form powinna być stale zachowana. Przeładowanie pomieszczenia jest wręcz niedopuszczalne; czyni je przytłaczającym i nieestetycznym. Klasyka to konsekwencja, porządek oraz elegancja - mile widziane są oryginalne sztukaterie, gzymsy, rolety. Wisienką na torcie całej aranżacji jest sprzęt. Koniecznie należy postawić tu na vintage w angielskim wydaniu. Na szczęście dziś rynek obfity jest w wysokiej jakości produkty stylizowane na tamte czasy.

Rodzaje kuchni klasycznej oraz ta jedna cecha, która łączy je wszystkieKlasycyzm w aranżacji kuchni występuje pod kilkoma postaciami - zasady panujące w tym stylu w żaden sposób nie ograniczyły stylistów, wręcz zwiększając im pole do popisu. Poszczególne barwy mebli klasycznych kuchennych oraz dodatków mogą całkowicie zmienić charakter przestrzeni. Obecnie wyróżnia się cztery rodzaje kuchni ze względu na kolorystykę. Są nimi:

  • kuchnia biała
  • kuchnia szara
  • kuchnia kremowa
  • kuchnia brązowa


Tytuł najpopularniejszej definitywnie należy do klasycznej kuchni białej, jednak z roku na rok przybywa coraz więcej chętnych osób na klasykę w niestandardowym stylu. Istnieje jednak coś, co łączy ze sobą wszystkie wymienione wyżej warianty. Mowa tu o wysokiej jakości przedmiotów dopełniających aranżację. Kierując się zasadą jakości ponad ilość, meble i dodatki kuchenne warto kupować w renomowanych sklepach. Podobnie jest z blatami - na stronie https://www.fabrykablatow.pl/ znajduje się cała lista naturalnych materiałów, z których tworzone są blaty na specjalne zamówienie. Stosując klasycyzm w swoich pomieszczeniach masz pewność, że nigdy nie wyjdziesz z mody.