bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1624

[FOTO] Akcja strażaków na stoku Dębowca. Ewakuacja z kolejki

We wtorek, 13 grudnia rozpoczął się cykl trzydniowych ćwiczeń na obiekcie Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego „Dębowiec”. Jego zakresem jest doskonalenie działań ratowniczych na obiektach kolejek krzesełkowych.

Reklama

Ćwiczenia strażaków na stoku Dębowca - 13.12.2022 · fot. mł. bryg. Łukasz Sztafiński, KM PSP Bielsko-Biała


- Ćwiczenia są elementem przygotowania do rozpoczynającego się sezonu narciarskiego w górach. Strażacy przygotowują się m.in. do ewakuacji osób w przypadku awaryjnego zatrzymania kolei linowej z wykorzystaniem drabiny przystawnej oraz z wykorzystaniem technik linowych. Ćwiczenia prowadzą liderzy zmianowi z ratownictwa wysokościowego z tutejszej komendy: st. kpt. Damian Markiel oraz mł. ogn. Łukasz Semik - poinformowała mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej.

Głównym założeniem ćwiczeń jest doskonalenie technik ratownictwa wysokościowego w KSRG w zakresie podstawowym, przygotowanie sprzętu do działań ratowniczych, budowa stanowisk, wiązanie węzłów, ujednolicenie technik ratowniczych, a także obsługa sprzętu.

mp / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.