bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2022
  • wyświetleń: 863

[FOTO] Za nami Weekend Cudów. Obdarowano 82 rodziny!

Około 1640 paczek i 82 obdarowane rodziny - to bardzo chlubny bilans Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki w Bielsku-Białej. Do magazynu w Szkole Podstawowej nr 4 w ciągu dwóch dni trafiły paczki warte około 400 000 - 450 000 złotych, średnio każda rodzina została obdarowana 18 paczkami.

Reklama

Weekend Cudów w ramach akcji Szlachetna Paczka - 11.12.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Z organizatorami i wolontariuszami w magazynie w SP 4 rozmawiał prezydent Jarosław Klimaszewski. Samorządowiec sam od 5 lat bierze udział w akcji Szlachetna Paczka.

- Nasi mieszkańcy są zawsze chętni do pomocy. Akcja Szlachetna Paczka ma już dwadzieścia lat i bardzo ważne jest jej hasło, które brzmi: od pomagania lepsze jest tylko mądre pomaganie. I tak właśnie jest w przypadku konstrukcji tej akcji. Jest to pomoc przeznaczona dla ludzi, którzy są w trudnej sytuacji życiowej, dla rodzin, i tak naprawdę opiera się na tym, że w okresie świątecznym rodziny pomagają rodzinom. Osobom, które są po przejściach, taka pomoc pozwala podnieść się i żyć dalej - mówił prezydent.

Weekend Cudów w ramach akcji Szlachetna Paczka - 11.12.2022
Weekend Cudów w ramach akcji Szlachetna Paczka - 11.12.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


- Szlachetną Paczkę Bielsko-Biała tworzą wspaniali wolontariusze - młodzi ludzie pełni energii i zapału, którzy niestrudzenie pracują przez klika miesięcy, aby dotrzeć do potrzebujących, wysłuchać ich często trudnych historii, wspólnie określić zakres pomocy. Mam okazję osobiście ich odwiedzić. Rozmawialiśmy o trudnościach, które wiążą się z ich pracą, o potrzebach rodzin oraz o tym, jak można pomagać, aby wszystko sprawniej szło. Wielkie chapeau bas dla nich. Mają wielkie serca! - dodał prezydent Klimaszewski.

Weekend Cudów w ramach akcji Szlachetna Paczka - 10.12.2022 · fot. Facebook / Szlachetna Paczka Bielsko-Biała


Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i oparta jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie, ludziom, którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.