Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1276

[FOTO] Powstało szczególne miejsce dla wyjątkowych ludzi

Bielsko-Biała ma nowy Środowiskowy Dom Samopomocy. Obiekt znajduje się przy ulicy Milusińskich 6. Jego otwarcia dokonano 7 grudnia.

Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną - typ B - 7.12.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


- Do Środowiskowego Domu Samopomocy Podkowa zgłaszały się osoby, które wymagają kompleksowego wsparcia, jednak oferta Klubu była dla nich niewystarczająca. W związku z powyższym przekształcenie Klubu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi w
Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną - typ B - 7.12.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB
jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby
- zauważa Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

W uroczystości otwarcia ŚDŚ Milusińskich udział wzięli m.in. prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karol Markowski oraz radny Maksymilian Pryga. Prezydent Jarosław Klimaszewski podkreślił, że to szczególne miejsce dla wyjątkowych ludzi, którzy bardziej emocjonalnie odbierają świat. Dzięki doskonałej kadrze będą tam mieć warunki do rozwoju.

W czasie inauguracji zaprezentowano krótki film ukazujący podopiecznych na codziennych warsztatach. O tym, jak indywidualnie podchodzi się tam do Milusińskich, mówiła specjalna rymowanka, w której został przedstawiony każdy z podopiecznych.

By ten dzień został przez nich odpowiednio zapamiętany, przygotowano tort i specjalną balonową wstęgę - każdy mógł uwolnić swój balon szczęścia.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.