Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2022
  • 12 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2937

Będzie likwidacja przejazdów kolejowo-drogowych? Konsultacje

Za nami:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., realizujące opracowanie studium wykonalności dla linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń (granica państwa), zaprasza na konsultacje społeczne 12 grudnia o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Linia kolejowa nr 139 w rejonie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej
Linia kolejowa nr 139 w rejonie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Tematem konsultacji będzie omówienie kwestii likwidacji przejazdów kolejowo-drogowych na linii kolejowej nr 139. Chodzi o elementy inwestycji zlokalizowane na terenie Bielska-Białej.

Z uwagi na planowane zwiększenie prędkości modernizowanej linii kolejowej nr 139 na tym odcinku, konieczne jest dostosowanie przejazdów do nowych parametrów technicznych.

W ramach studium wykonalności przeanalizowane zostaną różne warianty modernizacji linii kolejowej, w celu znalezienia optymalnego wariantu realizacji inwestycji. Następnie dla wybranego wariantu zostanie sporządzona dokumentacja dla dalszych etapów realizacji przedsięwzięcia.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.