bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2022
  • 4 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2020

"Polsko-ukraińskie Mikołajki". Do rozdania setki biletów!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Za nami:

3 oraz 4 grudnia, czyli już w ten weekend, odbędą się "Polsko-ukraińskie Mikołajki!". Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci i dorosłych. Do rozdania są setki biletów, które można zdobyć dzwoniąc na specjalny numer.

Reklama

"Polsko-ukraińskie Mikołajki". Do rozdania setki biletów!
"Polsko-ukraińskie Mikołajki". Do rozdania setki biletów! · fot. Pixabay


- Od wybuchu wojny w Ukrainie pomagamy naszym sąsiadom na różnych płaszczyznach. W lutym pomagaliśmy w szukaniu mieszkań, wyrobieniu potrzebnych dokumentów oraz zbiórki rzeczy na start - od jedzenia po ubrania. W późniejszym czasie a dokładnie w maju oraz sierpniu zorganizowaliśmy duży festyn "Beskidy dla Ukrainy - giełda szans i pracy", gdzie oprócz koncertów, zaprosiliśmy duże firmy na event duże firmy, które poszukiwały pracowników. Teraz od pół roku dzięki wsparciu programu "Razem możemy więcej" z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej organizujemy dla nich, a zwłaszcza dla najmłodszych, zajęcia kulturowe i rozrywkowe - opowiada Michał Guzdek, wiceprezes Stowarzyszenia Aktywnych Polaków.

- Dodatkowo powstała pod tym kontem pierwsza w Polsce kawiarenka charytatywna "Aktywni+Cafe". Jest to kawiarenka w której odbywają się zajęcia dla dzieci polsko-ukraińskich, bezpłatne kameralne koncerty, nauka języka polskiego, zajęcia dla seniorów dzięki programowi AKTYWNI+, takie jak np. pierwsza pomoc, nawyki zdrowej żywności, moda i uroda, profesjonalna sesja zdjęciowa, Andrzejki i to wszystko za darmo przy darmowej dobrej kawie. Jak mówi hasło kawiarenki "Robimy dobro na miejscu i na wynos" - dodaje Guzdek.

Ponadto, jak wyjaśnia Michał Guzdek, kawiarenka organizuje również darmowe wyjścia do teatru, kina czy na koncerty do Cavatina Hall. - Pod naszymi skrzydłami są także podopieczni - 50 dzieci - z Domu Dziecka z Lipnika, gdzie znajdują się dzieci niepełnosprawne z Ukrainy, oraz Zajazd Dębina w Żywcu - 120 osób - dla których również organizujemy zajęcia, takie jak w kawiarence charytatywnej, czyli np. zajęcia sportowe, decoupage, malarstwo, fototerapie, nauka języka, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne i wiele innych - mówi wiceprezes Stowarzyszenia Aktywnych Polaków.

Teraz, także dzięki programowi "Razem możemy więcej" z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie aktywnych Polaków organizuje największy w swojej historii event - "Polsko-ukraińskie Mikołajki".

Wydarzenie odbędzie się 3 i 4 grudnia.

3 grudnia, w godzinach od 14.00 do 16.00, w kinie Helios w Galerii SFERA przygotowano atrakcje dla dzieci. Przewidziano przyjazd świętego Mikołaja oraz animacje, Fabrykę Czekolady, muzykę na żywo, czyli "śpiewająca śnieżynkę" - Magdę Sedlok, finalistkę programu The Voice Kids, elfową produkcję pierników na choinkę, profesjonalną sesję zdjęciową z Mikołajem oraz zabawę z Elzą i Olafem, a także świątecznym Minionkiem.

Na koniec, o godzinie 16.00, zaplanowano seans kinowy dla dzieci w języku ukraińskim. Organizatorzy mają do rozdania 200 biletów! Aby je zarezerwować należy zadzwonić na numer 506 777 292.

Z kolei w niedzielę, 4 grudnia, przewidziano atrakcje dla dorosłych. O godzinie 16.00 odbędzie się wspólne oglądanie meczu Polska-Francja w ramach Mistrzostw Świata w Katarze, a o 18.00 - wyjście do Cavatina Hall na koncert "Andalucia". Bilety zostaną przekazane uczestnikom po wcześniejszej rezerwacji pod numerem 506 777 292.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj