Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2022
  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2180

Pergola na skwerze marzeń. Powstała z Budżetu Obywatelskiego

Sporych rozmiarów drewniana pergola zdobi od niedawna Skwer Marzeń na osiedlu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. A kiedy tylko przyjdzie wiosna, będzie jeszcze większą ozdobą, bo jest obsadzona różami. Całości dopełniają ławki. Z każdą taką inicjatywą Skwer Marzeń robi się coraz ładniejszym miejscem.

Pergola na skwerze marzeń.  Powstała z Budżetu Obywatelskiego
Pergola na skwerze marzeń. Powstała z Budżetu Obywatelskiego · fot. UM Bielsko-Biała


Wybudowanie pergoli to jedna z pięciu części realizowanego w mieście ogólnomiejskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej z 2021 roku pod nazwą 332 drzewa i 5 gałęzi. Koszt budowy wyniósł 84.147 złotych.

Sam Skwer Marzeń na osiedlu Wojska Polskiego powstał również w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej z 2018 roku. Wówczas uporządkowano teren, wymieniona została nawierzchnia alejek, ustawiono nowe ławki i nasadzono byliny, trawy, rośliny cebulkowe oraz krzewy. W tym roku miejsce wzbogaciło się właśnie o drewnianą pergolę obsadzoną różanymi krzewami.

Pergola na skwerze marzeń.  Powstała z Budżetu Obywatelskiego
Pergola na skwerze marzeń. Powstała z Budżetu Obywatelskiego · fot. UM Bielsko-Biała


Natomiast ogólnomiejski projekt 332 drzewa i 5 gałęzi z 2021 roku, składający się z tytułowych pięciu, części obejmował zagospodarowanie przestrzeni zielonych w naszym mieście: stworzenie skweru przy ulicy Jana Kochanowskiego, budowę strefy do biegów przeszkodowych OCR, właśnie rozbudowę Skweru Marzeń, budowę parku - lapidarium, stworzenie skweru przy ulicy Stanisława Konarskiego oraz nasadzenia drzew.

W 2021 roku, w ramach tego projektu, w mieście posadzono w sumie 136 drzew i 118 krzewów. Dodatkowo doczekały się one opalikowania i oznaczenia taśmą z logo Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej.

Strefa do biegów przeszkodowych OCR, zbudowana przy jednym z osiedli przy ul. Armii Krajowej, została oddana do użytku w ubiegłym roku. Niedawno Skwer Marzeń na osiedlu Wojska Polskiego wzbogacił się o pergolę.

W kwestii miejsca wypoczynku przy ulicy Stanisława Konarskiego, powinno ono zostać zrealizowana do końca tego roku. W ramach tej części zadania powstanie naturalna ścieżka z drewnianych zrębków, pojawią się ławostoły i hamak oraz nasadzenia leśnych bylin.

Na realizację czekają jeszcze lapidarium i skwer przy ulicy Jana Kochanowskiego. Obie te inwestycje są w trakcie uzgodnień projektowych i powinny zostać zrealizowane najpóźniej do połowy przyszłego 2023.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.