Wiadomości

  • 1 grudnia 2022
  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 7578

[ZDJĘCIA] Kolejne trzy wyjątkowe koncerty w Cavatina Hall za nami

Trzy koncerty odbyły na ten weekend w Cavatina Hall. W piątek skrzypcowy recital Laureata III Nagrody Konkursu Wieniawskiego. W sobotę w koncercie zatytułowanym "Czas nas uczy pogody" zaprezentowali się Grażyna Łobaszewska i Stanisław Soyka. W niedzielę wystąpili natomiast muzycy z różnych stron świata, tworzący projekt muzyczny Indialucia.

Indialucia w Cavatina Hall - 4.12.2022 · fot. Bartłomiej Sidorczuk / bielsko.info


W niedzielę, 4 grudnia w Cavatina Hall wystąpił projekt muzyczny Indialucia, prowadzony przez gitarzystę flamenco Michała Czachowskiego. To jeden z pierwszych zespołów, który z powodzeniem połączył klasyczną muzykę indyjską z flamenco z Andaluzji, koncertując na całym świecie od 1999 roku.

W skład projektu wchodzi wielu wybitnych muzyków z Polski, Indii, Włoch i Hiszpanii. Ich repertuar koncertowy wyraża zarówno ludzkie, jak i muzyczne połączenie tych kultur, dzięki czemu publiczność doświadcza stymulującej energii tych niezwykle bogatych tradycji kulturowych połączonych w jedno.

Czas nas uczy pogody - Grażyna Łobaszewska i Stanisław Soyka w Cavatina Hall - 03.12.2022 · fot. Sandra Szuta / bielsko.info


Z kolei w sobotę, także w sali głównej Cavatiny, odbył się koncert "Grażyna Łobaszewska feat. Stanisław Soyka - Czas nas uczy pogody". Koncerty Grażyny Łobaszewskiej to była muzyczna uczta najwyższej jakości, wypełniona dźwiękami największych przebojów artystki, która świętuje 50-lecie działalności na scenie, a w trakcie swojej kariery stworzyła wiele kultowych piosenek. Najbardziej rozpoznawalne z nich to: „Tyle tego masz”, „Brzydcy” czy „Czas nas uczy pogody”. Podczas występu usłyszeliśmy gościnnie Stanisława Soykę.

Recital Laureata III Nagrody Konkursu Wieniawskiego - Qingzhu Weng z Chin - w Cavatina Hall - 02.12.2022 · fot. Bartłomiej Sidorczuk / bielsko.info


Laureatów 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego poznaliśmy w październiku. Trzecią nagrodę zdobył Qingzhu Weng z Chin. Cavatina Hall włączyła się w wielkie święto muzyki, jakim jest ten najstarszy na świecie turniej skrzypków.

Bilety na powyższe koncerty w Cavatina Hall można zakupić tutaj.

ar, mp, sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj