bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 1593

[FOTO] Bielska policjantka na podium Mistrzostw Polski w ju-jitsu

Podkomisarz Monika Janos z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podczas listopadowych XVIII Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu, wywalczyła brązowy medal. Wzięło w nim udział ponad 2300 zawodników. Na matach do pojedynków stanęli najlepsi wojownicy w kraju. To nie pierwszy i zapewne nie ostatni sukces naszej policjantki w tej sztuce walki.

Reklama

Bielska policjantka na podium Mistrzostw Polski w ju-jitsu · fot. KMP Bielsko-Biała


Od 11 do 13 listopada w Gnieźnie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. To sportowe święto dla wszystkich miłośników formuły walki w GI, czyli kimonach. BJJ - to sztuka walki wywodząca się z judo i zapasów. Wzbogacona jest o techniki, które umożliwiają przewrócenie przeciwnika na ziemię i uzyskanie nad nim całkowitej kontroli, poprzez zablokowanie jego ruchów. W tym celu stosuje się dźwignie, duszenia i chwyty unieruchamiające.

Podkomisarz Monika Janos, na co dzień pełniąca służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, zmierzyła się z innymi miłośniczkami tej dyscypliny. W kategorii purpurowych i brązowych pasów zajęła wysokie, trzecie miejsce.

Swoją sportową karierę podkomisarz Monika Janos jeszcze jako nastolatka rozpoczynała w klubie Gwardia Bielsko-Biała w judo, dochodząc do najwyższego, czarnego pasa w tej sztuce walki. Poza licznymi krajowymi zawodami, z których przywiozła wiele złotych medali, odnosiła też znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej.

Była zawodniczką kadry narodowej. Reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Europy, osiągając liczne sukcesy (3 medale z mistrzostw Europy i 2 z mistrzostw świata ). Sportową karierę przerwała kontuzja, ale teraz Monika - prywatnie żona i mama dwóch nastoletnich bliźniaczek, wraca na matę, mierząc w najwyższe miejsca podium.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.