Wiadomości

  • 28 listopada 2022
  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 3599

[FOTO] Pijackie Andrzejki na drogach. Służby miały pełne ręce pracy

Pomimo wytężonych działań policjantów, reagowaniu świadków i rosnącego braku społecznego przyzwolenia nietrzeźwi kierujący to nadal zbyt częsty widok na naszych drogach. W ciągu minionego weekendu bielscy policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, a już dziś do godziny 9:00 zatrzymanych zostało aż 5 nietrzeźwych kierujących.

W miniony piątek bielscy policjanci zatrzymali 41- latka, mieszkańca Czechowic-Dziedzic, który na ul. Słowackiego w Bielsku-Białej pomimo orzeczonego sądownie zakazu kierował pojazdem, będąc pod wpływem narkotyków. Również tego samego dnia na ul. Filomatów w Bielsku-Białej zatrzymany został 36-latek, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem amfetaminy, posiadając sądowny zakaz prowadzenia pojazdów oraz decyzje o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Kolizja na skrzyżowaniu Lwowskiej z Piłsudskiego - 26.11.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Z kolei w nocy z piątku na sobotę, około godziny 4.40 na skrzyżowaniu Lwowskiej z Piłsudskiego w Bielsku-Białej zderzyły się dwa pojazdy. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Jedna osoba odniosła niegroźne obrażenia ciała. Jak ustalili policjanci, 25-letnia kierująca Citroenem wykonywała manewr skrętu w lewo z ul. Lwowskiej w ul. Piłsudskiego. Sygnalizacja świetlna o tej porze jest wyłączona. Kierująca wymusiła pierwszeństwo na prawidłowo jadącym Fordzie. Doszło do zderzenia obu pojazdów. W toku czynności potwierdziło się, że 25-latka jest kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało 1,17mg/L (blisko 2,5 promila).

Nocna kraksa w Buczkowicach - 27.11.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


W nocy z soboty na niedzielę, około godziny 2.30 w Buczkowicach, po solidnym poślizgu Volkswagen wypadł z drogi i staranował ogrodzenie posesji. Kierowca porzucił pojazd i uciekł pieszo. Dzięki informacjom przekazanym przez świadków, chwilę później 49-latek został zatrzymany kilka ulic dalej. Wydmuchał blisko dwa promile. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Dziś od godziny 4:00 policjanci z bielskiej drogówki prowadzą akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Do godziny 9:00 zatrzymali już aż 5 nietrzeźwych kierowców.

Potrącenie rowerzysty na granicy miejscowości Chybie i Landek - 27.11.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


W niedzielę wieczorem do WCPR wpłynęło zgłoszenie wypadku w lesie między miejscowościami Landek i Chybie. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Z relacji świadków wynika, że kierowca Opla potrącił rowerzystę, a następnie uciekł w stronę Jasienicy. Pojazd miał się zatrzymać kilka kilometrów dalej już w bezpośrednio w miejscowości Landek i tam doszło do zatrzymania kierującego. Mimo, że to teren pow. bielskiego, czynności prowadzili policjanci z Cieszyna, gdyż zdarzenie zaistniało na ich terenie. Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia, które niekoniecznie musi być typowym zdarzeniem drogowym. Istnieje prawdopodobieństwo, że rowerzysta sam się przewrócił.

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.