Reklama

Wiadomości

  • 27 listopada 2022
  • wyświetleń: 1595

[FOTO] Festiwal WATCH DOCS - Prawa Człowieka w Filmie za nami

Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS - Prawa Człowieka w Filmie odbył się w Bielsku-Białej w dniach 25 i 26 listopada dzięki inicjatywie młodych aktywnych osób z redakcji BB.

Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie odbył się w Bielsku-Białej - 25-26.11.2022
Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie odbył się w Bielsku-Białej - 25-26.11.2022 · fot. Marta Synowiec


W kontekście tematu przewodniego festiwalu - praw człowieka - zapytaliśmy działaczki związane z jego organizacją, dlaczego właśnie nimi się zajmują.

Patrycja Sojka, to studentka socjologii i instruktorka ZHP. Od kilku lat działa na rzecz zmiany świata na lepszy. Angażuje się również w wiele wolontariatów i akcji społecznych. Pracuje w Ośrodku Integracji Obcokrajowców myBB, który pomaga uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy, a także innych krajów.

Mery Pilarczyk jest ekofeministką, weganką, studentką prawa i animatorką projektów w Fundacji Zróbmy.To. Koordynuje kampanią społeczną "Klimat się nie zgadza", a od 2 lat współorganizuje Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie w Bielsku-Białej. Prowadzi warsztaty o tematyce społecznej dla seniorów i młodzieży.

Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie odbył się w Bielsku-Białej - 25-26.11.2022
Patrycja Sojka i Mery Pilarczyk · fot. Marta Synowiec


- Jestem pewna, że różni aktywiści i aktywistki są tu dlatego, bo chcieli zmiany. Możliwe, że nie mają wyboru, widząc realia świata. Tak bardzo nie zgadzają się z tym złem, że czują się "zmuszeni", by działać, żeby ten świat był lepszy - powiedziała Mery Pilarczyk.

- Jako aktywistka i wolontariuszka działam od wielu lat. Zaczęłam od swojej społeczności lokalnej. Warto rozejrzeć się dookoła i wyciągnąć pomocną dłoń. To może być starszy sąsiad, czy dziecko, które ma problemy z nauką - mówiła Patrycja Sojka.

Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie odbył się w Bielsku-Białej - 25-26.11.2022
Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie odbył się w Bielsku-Białej - 25-26.11.2022 · fot. Artur Wasilewski


- To, o co walczymy, nie zawsze dotyka nas - akywistek - bezpośrednio. Uważam, że w dzisiejszym świecie my - ludzie - potrzebujemy być bardziej empatyczni i wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka - dodała Mery Pilarczyk.

Organizatorem festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.