Wiadomości

  • 25 listopada 2022
  • wyświetleń: 643

Wakacje w Turcji - atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć

Materiał partnera:

Wakacje w Turcji to coraz popularniejsza oferta wszelakich biur podróży, a także coraz częstszy cel wakacji organizowanych na własną rękę. Nie powinno nas to jednak dziwić, gdyż to właśnie tam czeka na nas zdecydowanie najwięcej atrakcji. Można więc śmiało powiedzieć, że jeśli zdecydujemy się na wczasy w Turcji, to zupełnie niczego nam nie zabraknie. Jednak turyści mają w zwyczaju tłumnie zmierzać w okolice Izmiru lub w okolice Antalyi. Oczywiście miasta te są wyjątkowo ciekawe i z pewnością nie będziemy się w nich nudzić. Niemniej jednak musimy uświadomić sobie, że w Turcji możemy zobaczyć i doświadczyć o wiele więcej, niż tylko wielkomiejskiego rytmu potężnych miast. Wobec tego jakie atrakcje i miejsca warto uwzględnić podczas wczasów w Turcji?

Wakacje w Turcji? Czas na zwiedzanie Pamukkale!

Jeśli spędzamy wakacje w Turcji, to noclegi w Turcji nie są jedynym miejscem, które powinniśmy odwiedzić! Okazuje się, że jednym z najciekawszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsce jest Pamukkale. To niewielkie miasteczko posiada jeden z najpiękniejszych i jednocześnie najbardziej interesujących parków narodowych, jaki tylko został utworzony. Okazuje się, że powstały tam- w całkowicie naturalny sposób- wapienne schody oraz termalne źródła, które znajdują się tuż pomiędzy nimi. Oczywiście noclegi w Turcji w Pamukkale to szeroka baza, więc bez najmniejszego problemu powinniśmy znaleźć idealne miejsce dla siebie. Co więcej, wstęp do Pamukkale do parku narodowego jest płatny, a turyści chcąc wybrać się na spacer wapiennymi schodami, muszą przygotować się na to, że istnieje konieczność zostawienia obuwia jeszcze przed samym wejściem.

Wczasy w Turcji i malownicza Kapadocja

Wczasy w Turcji to również zwiedzanie malowniczej Kapadocji. To właśnie tam znajdziemy zwykle największe tłumy turystów, a także naturalnie wyrzeźbione kaniony i inne formy skalne. Kapadocja jest także znana ze swojego zabytkowego i spokojnego klimatu. Wiele osób wskazuje na to, że wystarczy zarezerwować hotele w Turcji w centrum Kapadocji, a następnie swoje wakacje spędzić poza miastem. Dzięki temu będziemy mogli poznać cały urok regionu. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jakie tylko są tam organizowane jest lot balonem. Oczywiście taka przyjemność będzie nas nieco więcej kosztować, jednak wakacje w Turcji nie zdarzają się zbyt często, więc na taki lot balonem z pewnością nie powinniśmy żałować naszych oszczędności. Wynika to z faktu, że dzięki tej atrakcji będziemy mogli zapoznać się z najpiękniejszą i najbardziej malowniczą stroną tego regionu i co najważniejsze, spojrzeć na niego z nieco innej, lepszej perspektywy. Wakacje w Turcji w Kapadocji z pewnością będą niezapomniane.

Wakacje w Turcji i starożytny Anamurion

Anamur jest jednym z bardziej znanych kurortów na Riwierze Tureckiej. Znajdziemy tam bowiem najlepsze hotele w Turcji i wiele atrakcji przygotowanych dla turystów. Jednak już kilka kilometrów poza samym miastem, możemy udać się na prawdziwą podróż w czasie! Dosłownie 15-20 minut jazdy od Anamur, znajdziemy ruiny starożytnej metropolii Anamurion. Jest to stanowisko archeologiczne, które będzie prawdziwym rajem dla miłośników historii i nie tylko. Okazuje się, że do zwiedzania mamy tam przede wszystkim pozostałości starożytnego amfiteatru, resztki świątyń ze świetnie zachowaną kolumnadą, a także grobowce i nekropolie. Taka wycieczka do Anamurion w momencie, kiedy zdecydujemy się na wakacje w Turcji będzie dla nas niezapomnianą przygodą. 

Wczasy w Turcji w cieniu malowniczych wodospadów Manavgat

Jeśli kochamy przyrodę i niesamowite krajobrazy, to spędzając wczasy w Turcji warto zdecydować się na odwiedzenie wodospadów Manavgat. Jest to tak naprawdę dość popularny kurort turystyczny, gdzie znajdziemy najlepsze noclegi w Turcji i bogatą bazę rozrywkową. Manavgat znajduje się dokładnie w połowie drogi pomiędzy Alanyą i Antalyą więc z dotarciem tam również nie będzie większego problemu. Wodospady Manavgat to jedna z największych atrakcji tego regionu. Dają one możliwość nie tylko na kąpiele w rwących wodach, ale także na obcowanie z malowniczą przyrodą, która właśnie w tym miejscu jest najdziksza i najdoskonalsza. 

Wakacje w Turcji bez zwiedzenia Ankary? Niemożliwe!

Jeśli spędzamy wakacje w Turcji, to nie możemy pominąć również odwiedzenia samej stolicy kraju- Ankary. Choć wielu turystów uważa, że o wiele lepiej udać się do Stambułu czy Izmiru, to jednak nie można odmówić sobie przyjemności wyjazdu do Ankary. Znajdziemy tam najlepsze hotele w Turcji, ale także i nieco tańsze i mniej "luksusowe" noclegi w Turcji, więc turyści na możliwości wyboru w zakresie bazy noclegowej nie powinni narzekać. W samej Ankarze z kolei warto wybrać się przede wszystkim na zwiedzanie licznych muzeów i galerii sztuki. Nie możemy ominąć również jednego z największych bazarów tureckich, gdzie możemy zaopatrzyć się w ręcznie tkane dywany oraz ceramikę turecką. Ankara jest wyjątkowym miejscem na mapie kraju. Wczasy w Turcji bez odwiedzenia stolicy nie będą więc kompletne!

Kapadocja shutterstock 1588506997

Ankara shutterstock 311528960

Ankara shutterstock 311528960

wodospady Manavgat shutterstock 1384849046

zdjecie glowne Pamukkale shutterstock 552620467