Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • 25 listopada 2022
  • wyświetleń: 2862

Spotkanie z ultramaratończykiem Romanem Fickiem

Za nami:

W najbliższy piątek, 25 listopada o godzinie 20.00 w Centrum Wspinaczkowym PRIMAROCA odbędzie się spotkanie w formie wywiadu z Romanem Fickiem. Będzie to pierwszy wywiad z serii "Góry, Wolność i Przygoda", odbywających się w ostatnie piątki miesiąca, począwszy od listopada. Patronat nad wydarzeniem objął portal bielsko.info.

Spotkanie z ultramaratończykiem Romanem Fickiem
Roman Ficek · fot. UltraLovers / Jacek Deneka


Spotkanie poprowadzi Marta Synowiec, natomiast gościem będzie Roman Ficek - wybitny ultramaratończyk górski. Wśród jego najgłośniejszych osiągnięć sportowych można wymienić Tatrzańskie Dwutysięczniki (340 km), Łuk Karpat (ponad 2 tys. km w 39 dni i 11h!), Główny Szlak Beskidzki (500 km w 107 h i 25 min) oraz Rysy Sky24h zimą - w sumie 9 razy na szczycie, łącznie 60 km.

Spotkanie z ultramaratończykiem Romanem Fickiem
Spotkanie z ultramaratończykiem Romanem Fickiem · fot. Materiały prasowe organizatora


Na platformie Patronite Roman Ficek tak pisze o sobie:
"Nazywam się Roman Ficek, pochodzę z Skawicy i moją pasją jest sport a mianowicie długodystansowe bieganie po górach. Biegam ultra maratony górskie i robię własne wyprawy długodystansowe od 7 lat, bijąc przy tym rekordy i osiągając sukcesy. Od roku 2020 zacząłem się zajmować bieganiem zawodowo. Reprezentuję team oraz markę Hoka One One Poland. Sukcesywnie się rozwijam i z roku na rok robię duże postępy. Moim celem i priorytetem jest zostanie jednym z najlepszych ultra maratończyków świata. Pasja w moim życiu pojawiła się nagle po wyjściu na wschód słońca zimą na Babią Górę wtedy zrozumiałem co chcę w życiu robić zaiskrzyło to, co było uśpione we mnie".

Dwa lata temu wywiad Marty z Romanem odbił się szerokim echem na w internecie. Tym razem spotkają się w Bielsku-Białej i porozmawiają na żywo. To okazja, by poznać swojego idola i osobiście zamienić z nim kilka zdań. Wspomniany wywiad można obejrzeć poniżej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.