bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2470

O bezpieczeństwie na drogach

Policjanci z bielskiej drogówki w ramach trwającej kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej przy ul. Filarowej.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Krzysztof Gałuszka i asp. Łukasz Godula przypomnieli nastoletnim słuchaczom przepisy ruchu drogowego oraz omówili przyczyny i skutki zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych kierowców.

W zajęciach uczestniczyło blisko 200 uczniów, którzy po obejrzeniu filmu promującego kampanię rozmawiali z funkcjonariuszami. Policjanci chętnie odpowiadali na rzeczowe pytania słuchaczy, przypominając im jednocześnie podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz omawiając przyczyny i skutki zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych kierowców. Młodzież miała też okazję wypróbować działanie Alkogogli - specjalnych okularów symulujących zachowanie nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego.

O bezpieczeństwie z młodymi kierowcami · fot. KMP Bielsko-Biała


W spotkaniu uczestniczył także egzaminator bielskiego WORD-u Pan Alfred Brudny, który wspominał o nowych uregulowaniach prawnych i nowych zasadach egzaminowania kierowców w 2013 roku.

Na zakończenie słuchacze mieli okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowane przez ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej.

Podobne spotkanie w ramach trwającej kampanii odbyło się wczoraj w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie ze studentami spotkał się mł.asp. Krzysztof Stankiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.