Wiadomości

  • 27 listopada 2022
  • wyświetleń: 2184

Teatr Polski na wyciągnięcie... dłoni. Wyjątkowa wystawa

W foyer Teatru Polskiego można oglądać - także dotykiem - modele przestrzenne wnętrz i bryły budynku teatru oraz makiety dotykowe przedstawiające scenografię do wybranych spektakli TP. Pierwsza wystawa dotykowa powstała z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących.

Teatr Polski na wyciągnięcie... dłoni. Wyjątkowa wystawa
Teatr Polski na wyciągnięcie... dłoni. Wyjątkowa wystawa · fot. Teatr Polski w Bielsku-Białej


Prezentowane na wystawie obiekty powstały na potrzeby spotkań warsztatowych dla osób z dysfunkcjami wzroku organizowanych w ramach projektu Spektakle bez barier. Ich autorami są Anna Uniwersał, Renata Kudzia i Piotr Uniwersał. Dzięki nim piękny, zabytkowy budynek i powstająca w nim żywa, poruszająca sztuka teatralna stają się dostępne także osobom pozbawionym zmysłu wzroku.

- Dzięki wyeksponowaniu w ogólnodostępnej przestrzeni foyer Teatru Polskiego makiet dotykowych chcemy zwrócić uwagę wszystkich naszych widzów na to, że wśród osób niewidzących jest wielu miłośników teatru, którzy są u nas stałymi gośćmi; odwiedzają nas i uczestniczą w warsztatach, spotkaniach i spektaklach z audiodeskrypcją już od wielu lat - tłumaczą organizatorzy.

Na wystawie prezentowane są modele przestrzenne, które odwzorowują wygląd budynku teatru - jego wnętrza i bryły zewnętrznej oraz makiety dotykowe przedstawiające scenografię do wybranych spektakli Teatru Polskiego.

Informacje na temat wystawy dostępne są stronie http://www.teatr.bielsko.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj