Wiadomości

  • 27 listopada 2022
  • wyświetleń: 1516

[FOTO] Przedstawiciele MRM gościli w Parlamencie Europejskim

Podczas podsumowania międzynarodowego projektu New Education Forum w Parlamencie Europejskim w Brukseli od 14 do 16 listopada po raz pierwszy nasze miasto reprezentowali przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Bielsko-Biała razem z pełnomocnikiem prezydenta ds. osób młodych. Wszystko odbyło się na zaproszenie posła do PE Jana Olbrychta, ze wsparciem posła Tomasza Frankowskiego.

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Parlamencie Europejskim · fot. NEF


Spotkanie w europejskiej stolicy to kontynuacja wspólnych rozmów i działań, które zostały zapoczątkowane w październiku podczas spotkania New Education Forum w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, dzięki współpracy Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego oraz organizacji Center for Innovative Education (CIE) z Joanną Bochniarz.

Na forum Parlamentu Europejskiego bielszczanie zabrali głos w sprawie dobrych praktyk działań dotyczących wpływu zielonych i cyfrowych transformacji kształtujących edukację w szkołach, kształcenia i rozwoju przedsiębiorstw w UE, dobrych praktyk związanych z sektorem zatrudnienia europejskich pracowników i młodzieży, innowacyjnych rozwiązań technologicznych wspierających rozwój biznesu i nauki oraz dostępności cyfrowej, również w systemie nauczania.

Gośćmi i prelegentami, którzy zapoznali się z prezentacją bielskiej delegacji byli m.in. członkowie Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele komisji europejskich, posłowie, eurodeputowani, przedstawiciele zagranicznych organizacji rządowych, naukowcy i przedstawiciele nauki z Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, a także przedstawiciele hiszpańskiego sektora prywatnego. Wszystkie rekomendacje są konsultowane i analizowane pod kątem ich wdrożenia podczas obrad komisji.

W trakcie konferencji odbyła się także prezentacja filmu dotyczącego bielskiej edycji NEF pod patronatem prezydenta miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Efektem wyjazdu jest zawiązanie wielu wartościowych zagranicznych relacji, które mogą przyczynić się do realizacji nowych projektów, ze szczególnym uwzględnieniem bielskiej młodzieży. W najbliższym czasie odbędą się wydarzenia związane ze współpracą miasta Bielsko-Biała i organizacji CIE przy wdrażaniu kolejnych etapów projektu NEF na terenie naszego miasta dla uczniów i nauczycieli.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.