Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2022
  • wyświetleń: 1106

Czekają na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 28

"Drugi" budynek Szkoły Podstawowej nr 28 w Bielsku-Białej czeka na termomodernizację. Niestety, szybko to nie nastąpi. Na przeszkodzie stoi trudna sytuacja finansowa miasta.

Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej, budynek przy ul. Wincentego Witosa
Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej, budynek przy ul. Wincentego Witosa · fot. sp28bielsko.pl


W sprawie wprowadzenia do Wieloletniej Prognozy Finansowej Bielska-Białej zadania pod nazwą „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 28 w Bielsku-Białej Hałcnowie — budynek przy ul. Witosa" do władz miasta swoją interpelację skierował radny Edward Kołek.

- Szkoła Podstawowa nr 28 w Hałcnowie mieści się w dwóch budynkach: głównym przy ul. Wyzwolenia i drugim przy ul. Witosa, gdzie było wcześniej Gimnazjum nr 6, a jeszcze wcześniej SP nr 19 . Główny budynek szkoły został kilka lat temu poddany kompleksowej termomodernizacji. Budynek przy ul. Witosa wciąż czeka na swoją kolej. Wiem, iż gotowa jest cała potrzebna dokumentacja, projekt i wszelkie uzgodnienia. Hałcnowskie środowisko oświatowe oraz mieszkańcy tego osiedla czekają na rozpoczęcie prac termomodernizacyjnych - podkreślił przedstawiciel mieszkańców.

Dlatego zaapelował do władz miasta o podjęcie decyzji o wpisaniu tego zadania do Wieloletniej Prognozy Finansowej Bielska-Białej tak, by mogło zostać zrealizowane w roku 2023.

- Wierzę i wiem, że dobro oświaty w Bielsku-Białej leży panu prezydentowi na sercu, dlatego liczę na przychylną odpowiedź - stwierdził radny.

Jak w odpowiedzi podkreślił zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia, "dobro oświaty w mieście jest jednym z priorytetów, jednak ze względu na trudną sytuację finansową, inflację, a także pilne potrzeby (w tym również oświatowe), które miasto musi sfinansować ze środków własnych, wspomniana inwestycja, nie zostanie wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej".

- Ponieważ miasto na chwilę obecną nie dysponuje środkami na roboty termomodernizacyjne dla budynku przedmiotowej szkoły, realizacja inwestycji w najbliższym czasie nie jest możliwa. Dokumentacja w zakresie termomodernizacji przedmiotowej szkoły jak również kilku innych placówek oświatowych jest przygotowana. W przypadku pozyskania dofinansowania z funduszy strukturalnych lub zabezpieczenia w przyszłości kwoty ze środków miejskich możliwe będzie wykonanie tej inwestycji - dodał wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.