Wiadomości

  • 18 listopada 2022
  • wyświetleń: 589

Skand House - regionalny partner, światowa jakość

Materiał partnera:

Współczesne trendy w budownictwie kładą nacisk nie tylko na ergonomię rozwiązań oraz estetykę projektu, ale także na aspekt ekologiczny. Korzystanie z naturalnych surowców pochodzących ze zrównoważonych upraw, jak również wdrażanie innowacyjnych rozwiązań umożliwiających skrócenie czasu trwania prac do zaledwie kilku miesięcy to cechy wyróżniające producenta domów energooszczędnych z Bielska - Białej, firmę Skand House.

kampaniafb


Doświadczenie i renoma w regionieSkand House specjalizuje się w budowie domów szkieletowych stawianych przy pomocy modułowej techniki Steico oraz z wykorzystaniem technologii skandynawskiej. Firma działa od kilku lat i zdążyła w tym czasie zdobyć rzeszę zadowolonych klientów, co potwierdzają otrzymane wyróżnienia. Domy szkieletowe tworzone są etapami - od wizualizacji projektu, poprzez budowę, aż po wykończenie.

Sposób na szybkie i przyjazne dla środowiska budowanieJak wspomnieliśmy, firma Skand House wykorzystuje nowoczesne sposoby tworzenia konstrukcji. Technologia Steico to system modułowy wywodzący się z krajów zachodnioeuropejskich. Segmenty konstrukcyjne, w tym stropowe, elementy izolacyjne - każde z nich są wynikiem wieloletnich badań oraz wyróżniają się wysoką jakością. Tworzywo drzewne LVL (klejony warstwowo fornir) pozwala na osiągnięcie optymalnego mikroklimatu wewnątrz domu szkieletowego. Takie konstrukcje wyróżnia także wysoki standard energetyczny. Dzięki firmie Skand House można zatem stać się posiadaczem domu najbardziej zbliżonego do pasywnego ideału. Drewniana konstrukcja umożliwia bowiem zastosowanie wszelkich innowacyjnych technologii pozwalających na uzyskanie niezależności energetycznej.

Stosowana przez Skand House druga z technologii - skandynawska - także opiera się na proekologicznych rozwiązaniach. Wykorzystywane jest jedynie najlepszej jakości drewno konstrukcyjne ze zrównoważonych upraw - typu KVH oraz C24. Domy wzniesione w sposób skandynawski także wyróżnia wysoka izolacyjność, zarówno w wymiarze cieplnym, jak i akustycznym. Warto przy tym zauważyć, że drewno to surowiec przepuszczający powietrze, a ściany spełniają parametry konstrukcji dyfuzyjnie otwartej. W połączeniu z odpowiednim typem izolacji (na przykład przy pomocy wełny skalnej) stwarza to komfortowe warunki wewnątrz. I to na wiele lat, ponieważ projekty Skand House mimo swojego szybkiego czasu powstawania to konstrukcje trwałe i przeznaczone do użytkowania (bezawaryjnego) przez dziesięciolecia.

Trwałość i estetyka wpisane w globalny trendFirma Skand House z siedzibą w Bielsku - Białej działa na terenie całego regionu umożliwiając inwestorom stworzenie przyjaznych dla środowiska domów. Realizacje wykonane do tej pory wyróżniają się nie tylko wyjątkową funkcjonalnością, ale i estetyką. To o wiele więcej niż "domy z szablonu". To projekty dopasowane do aktualnych trendów, a jednocześnie spełniające indywidualne potrzeby zleceniodawców. Pozycja Skand House na rynku jako jednego z regionalnych liderów potwierdzana jest licznymi wyróżnieniami, do których można zaliczyć np. Orły Branży Budowlanej 2021 czy Profesjonalny Sprzedawca Oferteo 2022.