Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2022
  • wyświetleń: 1512

Słodycze i kartki świąteczne dla seniorów z bielskich DPS

Słodycze na święta oraz kartki świąteczne dla seniorów z bielskich domów pomocy społecznej po raz kolejny zbiera Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Słodycze dla seniorów z bielskich DPS. Trwa zbiórka
Słodycze dla seniorów z bielskich DPS. Trwa zbiórka - zdj. ilustracyjne · fot. UM Bielsko-Biała


Wydział prosi o przekazywanie słodyczy miękkich - ciastek, wafelków, paluszków, chrupek kukurydzianych (także smakowych), cukierków-pomadek czekoladowych, czekolad, a także soków owocowych w kartonach czy innych smakołyków.

Akcja zbierania słodyczy na święta dla seniorów z bielskich domów pomocy społecznej została zainaugurowana w 2020 roku, kontynuowana w 2021 roku i dwa razy odniosła ogromny sukces. Zatem i w tym roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia Wydział Polityki Społecznej zwraca się, zarówno do pracowników miejskich jednostek organizacyjnych, jak i osób prywatnych - mieszkańców miasta o wsparcie zbiórki, licząc na odzew i hojność.

Dary należy przynosić do Wydziału Polityki Społecznej, przy Placu Ratuszowym 6, drugie piętro, pokój 225 do 20 grudnia. Więcej informacji pod numerem telefonu 33 497 14 92. Jeszcze przed świętami łakocie trafią do seniorów w domach pomocy społecznej prowadzonych przez miasto.

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej czeka również na własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami dla seniorów - mieszkańców bielskich domów pomocy społecznej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Kartki mogą wykonać właściwie wszyscy młodzi mieszkańcy miasta - i w wieku przedszkolnym, szkolnym i ci troszkę starsi.

Seniorzy zamieszkujący w domach pomocy społecznej bardzo często nie mają nikogo bliskiego. Zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia możemy im pomóc, wypełniając pustkę i tęsknotę za bliskimi za pomocą tak skromnego, ale życzliwego gestu, jakim jest karta z życzeniami.

Wydział Polityki Społecznej zachęca dzieci i młodzież do napisania serdecznych życzeń świątecznych i przekazania ich na własnoręcznie wykonanych kartkach do 20 grudnia do siedziby wydziału przy placu Ratuszowym 6, drugie piętro, pokój 225.

Jeszcze przed świętami wszystkie kartki zostaną przekazane seniorom. W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości wydział służy pomocą i zachęca do kontaktu pod numerem telefonu 33 497 14 92.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.