Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2022
  • wyświetleń: 4376

[FOTO] Medale dla małżeństw za długoletnie pożycie małżeńskie

16 i 17 listopada w bielskim Ratuszu odbyły się spotkania z parami małżeńskimi, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat. Małżonkowie otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Spotkanie z parami małżeńskimi, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat - 16.11.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Pierwsze ze spotkań odbyło się 16 listopada. Małżonków - jubilatów powitał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Złożył im gratulacje i życzenia oraz odznaczył szacownych gości Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń przyłączył się także ksiądz kanonik Krzysztof Strzelczyk z parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.

50-lecie małżeństwa tego dnia świętowali - Jadwiga i Zdzisław Dróżdż, Krystyna i Stanisław Falenderowie, Krystyna i Ryszard Gąsiewiczowie, Halina i Czesław Handzlikowie, Mirosława i Zygmunt Jakszowie, Małgorzata i Zdzisław Janiccy, Grażyna i Ryszard Jaworscy, Maria i Jan Kaczkowscy, Czesława i Józef Kopka, Zofia i Zenon Kowalscy, Barbara i Józef Lewiccy, Urszula i Wiesław Łękawowie, Aleksandra i Henryk Michalakowie, Halina i Bolesław Mojscy, Małgorzata i Lucjan Nowakowie, Danuta i Roman Puchałowie, Helena i Józef Paluchowie, Danuta i Jan Pyciowie, Dorota i Ryszard Sojeccy, Teresa i Henryk Sosnowscy, Jadwiga i Jan Sowińscy, Krystyna i Jerzy Tesarczykowie.

Spotkanie z parami małżeńskimi, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat - 17.11.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Kolejne grupa małżeństw z długoletnim stażem spotkała się w bielskim Ratuszu 17 listopada. Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski złożył im gratulacje i życzenia, wręczył również Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń jubilatom przyłączyli się także ksiądz Andrzej Mojżeszko - proboszcz Parafii Opatrzności Bożej oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Bielska-Białej Dorota Piegzik-Izydorczyk.

W Ratuszu 17 listopada jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowali: Danuta i Leszek Bartyzelowie, Jadwiga i Wiesław Baścikowie, Krystyna i Stanisław Biernatowie, Elżbieta i Wiesław Budniokowie, Józefa i Władysław Czaiccy, Emilia i Piotr Dobrzanieccy, Maria i Zdzisław Dudkowie, Daniela i Zdzisław Dyłowie, Krystyna i Jerzy Jeżewscy, Janina i Józef Kościelni, Irena i Leszek Kot, Grażyna i Marian Kuderowie, Danuta i Janusz Laszczakowie, Helena i Tadeusz Łabowie, Maria i Kazimierz Mirochowie, Irena i Zbigniew Miszczykowie, Aleksandra i Jan Pałysowie, Irena i Jan Sopalakowie, Danuta i Stefan Soszkowie, Małgorzata i Leszek Stebniccy, Danuta i Aleksander Urbańcowie.

Sześćdziesiąt lat wspólnego życia obchodzą - Aleksandra i Józef Pasierbkowie, Barbara i Władysław Barcikowie, Józefa i Stanisław Gubernatowie, Magdalena i Józef Niklowie, Ewa i Henryk Pisukowie, Maria i Józef Zemczakowie. Natomiast Teodozja i Józef Adamusowie oraz Eugenia i Antoni Czulakowie przeżyli ze sobą już 65 lat.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.