Wiadomości

  • 15 listopada 2022
  • 21 listopada 2022
  • wyświetleń: 5841

[FOTO] Zachwycający świat brzmieniowy w Cavatina Hall

W sobotę, 19 listopada w Cavatina Hall wystąpili Leszek Możdżer & Gloria Campaner. Było to niezwykłe połączenie dwójki wirtuozów tworzących zachwycający świat brzmieniowy.

Leszek Możdżer & Gloria Campaner w Cavatina Hall - 19.11.2022 · fot. Sandra Szuta / bielsko.info


Podczas koncertu poważna, klasyczna pianistyka wybitnej Glorii Campaner była skontrastowana ze spontanicznymi, improwizowanymi partiami Leszka Możdżera, który sam będąc wykształconym pianistą klasycznym, wzbogaca klasyczne kompozycje o zaskakujące, nowe elementy. Takie zestawienie jest fascynujące dla najbardziej wytrawnych znawców muzyki, gdyż doskonale podana klasyka pianistyczna wzbogacona o elementy muzyki improwizowanej jest wybuchową mieszanką o wyjątkowej szlachetności, zaś widoczna radość wykonawców ze wspólnego muzykowania udziela się publiczności.

Artyści wzbogacili swój występ o brzmienia elektroniczne oraz hipnotyzujące instrumenty z pracowni mistrza Pinuccio Sciola - śpiewające kamienie, które wydając niesamowite, kosmiczne dźwięki stawiają słuchaczy twarzą w twarz z głęboko zaklętymi w materię tajemnicami przyrody. To wszystko sprawiło, że koncert Glorii Campaner i Leszka Możdżera byl fascynującą podróżą.

W czwartek, 17 listopada w sali kameralnej Cavatina Hall odbył się koncert VOICE OF SUKA: Maria Pomianowska z zespołem. Relację z tego wydarzenia można znaleźć w tym artykule.

Bilety na najbliższe koncerty w Cavatina Hall można zakupić tutaj.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj