Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2022
  • wyświetleń: 910

Druhowie potrzebują wsparcia na remonty remiz

Gdy potrzeba, bez wahania ruszają do akcji, by nieść pomoc mieszkańcom miasta. Na strażaków-ochotników zawsze można liczyć. Aby jednak skutecznie nieśli pomoc, potrzebują nie tylko sprzętu, ale i bezpiecznych remiz.

Remiza OSP Bielsko-Biała Kamienica
Remiza OSP Bielsko-Biała Kamienica · fot. Facebook / OSP Bielsko-Biała Kamienica


W sprawie wsparcia miasta dla Ochotniczych Straży Pożarnych Kamienica i Mikuszowice Śląskie pytanie do władz Bielska-Białej skierował radny Roman Matyja. Jak przypomniał, remizy tych jednostek wymagają remontów.

- Pierwsza wymaga wymiany instalacji elektrycznej wraz z pomalowaniem pomieszczeń, natomiast druga wymiany pokrycia dachu i remontu komina. Jesteśmy na ostatnim etapie przygotowania przyszłorocznego budżetu dla naszej gminy, więc chciałbym się zapytać, czy te remonty znajdą finansowanie i zostaną uwzględnione w planach na 2023 rok? - dopytywał przedstawiciel mieszkańców.

Jak się dowiadujemy w ratuszu, miasto szuka środków, by wesprzeć strażaków-ochotników. Ale nie wszystkich.

- Ochotnicza Straż Pożarna w Kamienicy nie przedstawiła przedmiotowego zadania do realizacji w ramach budżetu miasta Bielska-Białej na 2023 r. oraz stosownego kosztorysu celem jego weryfikacji. W związku z powyższym zadanie to nie zostanie ujęte w budżecie na 2023 rok - wyjaśnił Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Z kolei, jak dodał wiceprezydent, "Ochotnicza Straż Pożarna Mikuszowice Śląskie przedstawiła kosztorys w wysokości 159 700 złotych brutto na remont komina i pokrycia dachu budynku strażnicy".

- Zadanie to zostanie poddane analizie i będzie rozpatrywane w trakcie realizacji budżetu w 2023 roku w ramach bieżących środków finansowych możliwych do przeznaczenia na ten cel - zapewnił przedstawiciel bielskiego magistratu.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.