Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2022
  • wyświetleń: 2371

[FOTO] Debatowali o dobrej atmosferze dla zdrowia

Dzisiaj w Bielsku-Białej odbyła się debata pod hasłem "Dobra atmosfera dla zdrowia". Posiedzenie dotyczyło obecnej sytuacji ubóstwa energetycznego, smogu i jego wpływu na nasze zdrowie.

Konferencja "Dobra atmosfera dla zdrowia" - 8.11.2022 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


W debacie wzięli udział: senator RP, dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor, senator RP Joanna Sekuła, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, lekarze z województwa śląskiego oraz bielska młodzież.

Podczas panelu poruszone zostały kwestie z zakresu ograniczenia emisji dwutlenku węgla, który przyczynia się do powstawania wielu chorób krążeniowych i oddechowych. Jak zauważyła senator dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor, "Polska wytwarza o 30% więcej dwutlenku węgla, niż inne kraje europejskie".

Wielkim wyzwaniem będzie nadchodząca zima, podczas której zwiększa się ilość smogu w atmosferze. Związane to jest z wydobywaniem się dymu z kominów, które powodują zanieczyszczenia, potocznie zwane "kopciuchem".

Prezydent Jarosław Klimaszewski mówił podczas dzisiejszej konferencji, że jest za odejściem od tradycyjnego ogrzewania węglem i namawia do inwestycji w nowsze, bardziej ekologiczne formy wytwarzania energii.

- Mam nadzieję, że do 2025 roku uda nam się osiągnąć znaczną poprawę w tym zakresie. Zdaję sobie jednak sprawę z obecnej sytuacji ekonomicznej mieszkańców i wiem, że zima będzie stanowić poważne wyzwanie w tej dziedzinie - mówił włodarz miasta.

Zapytany o interwencje straży miejskiej prezydent Klimaszewski powiedział, że "nie jest w stanie na tą chwilę odpowiedzieć, czy egzekwowane będą mandaty za "kopcenie", ale nawet jeśli, to te mandaty będą wystawiane z nieczystym sumieniem".
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj