Reklama

Wiadomości

  • 7 listopada 2022
  • 8 listopada 2022
  • wyświetleń: 2306

Policjantka z podziękowaniami za bohaterską postawę

W piątek, 4 listopada kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, w trakcie odprawy służbowej podziękowało sierż. szt. Agacie Haluch-Willmann za jej bohaterski czyn w trakcie pełnionej służby w dniu 2 listopada.

Policjantka z podziękowaniami za bohaterską postawę
Policjantka z podziękowaniami za bohaterską postawę · fot. KMP Bielsko-Biała


Kierownictwo bielskiej Komendy Miejskiej Policji, w trakcie odprawy służbowej, w której uczestniczyli komendanci komisariatów oraz naczelnicy wydziałów KMP, składając list gratulacyjny, podziękowali policjantce sierż. szt. Agacie Haluch - Willmann za jej oddanie w służbie.

Policjantka z podziękowaniami za bohaterską postawę
Policjantka z podziękowaniami za bohaterską postawę · fot. KMP Bielsko-Biała


- Błyskawicznie podjęta przez nią decyzja, by z narażeniem życia wejść do tak niewielkiego otworu w celu ratowania życia dziecka, była niewątpliwie aktem ogromnej odwagi i bohaterstwa. Swoją postawą i profesjonalizmem zasłużyła na szczególne uznanie i wielki szacunek. Bez wątpienia zrealizowała te najtrudniejsze zobowiązania z policyjnej roty „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” - podkreślają mundurowi.

sierż. szt. Agata Haluch-Willmann
sierż. szt. Agata Haluch - Willmann · fot. sid


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, do zdarzenia doszło w środę, 2 listopada po południu w Wieszczętach koło Jasienicy. Służby otrzymały zgłoszenie o kilkuletnim dziecku, które wpadło do studzienki rewizyjnej przyłącza oczyszczalni ścieków przy szkole podstawowej i utknęło prawie 3 metry w głąb przepustu. 3-letnie dziecko zostało uratowane przez policjantkę, sierż. sztab. Agata Haluch-Willmann, która postanowiła zejść na linie głową w dół i wyciągnęła je. Mundurową wspomagali strażacy.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.