Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2022
  • wyświetleń: 1109

Za kratkami miał spędzić półtora roku. Teraz grożą mu kolejne 3 lata

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej zatrzymali 46-latka, który ukrywał się, gdyż był poszukiwany w celu odbycia półtora roku kary pozbawienia wolności. Ponadto w jego mieszkaniu ujawnione zostało osiem porcji marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty, po czym został przewieziony do zakładu karnego. Teraz grożą mu kolejne 3 lata za kratami.

policja, kajdanki, zatrzymanie
Ukrywał się, bo był poszukiwany. Teraz grożą mu kolejne 3 lata · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


W poniedziałek, 24 października w godzinach późnopopołudniowych policjanci z bielskiej "czwórki" na jednej z bielskich ulic zauważyli idącego mężczyznę, którego znali z wcześniejszych postępowań. Wiedzieli, że aktualnie osoba ta figuruje jako poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, w celu odbycia półtora roku pozbawienia wolności za dokonane w przeszłości przestępstwa.

- Stróże prawa niezwłocznie podjęli wobec mężczyzny czynności, zatrzymując go. Prosto z ulicy z zatrzymanym pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdyż nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Tam, tuż po wejściu, policjanci wyczuli zapach marihuany. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń, na parapecie znajdował się pojemnik, w którym stróże prawa ujawnili osiem porcji marihuany. Na miejsce niezwłocznie przybył przewodnik z psem tropiącym, który podjął dalsze czynności przeszukania pomieszczeń, nie ujawniając już innych środków odurzających - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

Zatrzymanemu zostały ogłoszone zarzuty z artykułu 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, po czym po nocy spędzonej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych bielskiej komendy, został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi półtora roku. Za przestępstwo, którego aktualnie się dopuścił, grożą mu kolejne trzy lata.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.