bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1687

Pościg za złodziejami radia

Wystarczył jeden telefon z informacją o podejrzanych osobach, aby policyjni wywiadowcy zatrzymali sprawców włamania do samochodu i odzyskali skradziony radioodtwarzacz. Za przestępstwo to rabusiom grozi teraz do 10 lat więzienia.

Trwa kampania „Nie reagujesz - akceptujesz”, której celem jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Kiedy wtorkowej nocy jeden z mieszkańców ul. Sterniczej zauważył podejrzanych mężczyzn, którzy kręcili się wokół zaparkowanych tam pojazdów od razu przekazał swoje spostrzeżenia oficerowi dyżurnemu bielskiej policji. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjnych wywiadowców, którzy po krótkim pościgu zatrzymali dwóch włamywaczy w wieku 24 i 31 lat.

W czasie ich przeszukania policjanci odnaleźli radioodtwarzacz, który włamywacze skradli z Opla Astry. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. W środę usłyszą zarzuty włamania i kradzieży cudzego mienia, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.