REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2022
  • 24 października 2022
  • wyświetleń: 2790

Anna Seniuk w Książnicy Beskidzkiej. "Nietypowa baba jestem"

W czwartek, 20 października gościem Książnicy Beskidzkiej była wyjątkowa osoba, Anna Seniuk. Aktorka, reżyserka, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Artystka wszechstronna, która stworzyła niezapomniane kreacje aktorskie w spektaklach teatralnych, filmach i serialach. Magda Karwowska z „Czterdziestolatka” Jerzego Gruzy, pani Dulska, Handzia z „Konopielki”, Julcia z „Panien z Wilka” Andrzeja Wajdy. To tylko niektóre z zagranych przez nią ról.

Spotkanie z Anną Seniuk w Książnicy Beskidzkiej - 20.10.2022 · fot. Książnica Beskidzka


Spotkanie poprowadziła Magdalena Małecka-Wippich, autorka książki „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem”.
Było zabawnie, wzruszająco, ale i poważnie. Seniuk opowiedziała o swoim życiu - tym zawodowym, ale i prywatnym. Mówiła o tym, jak radziła sobie z ogromną popularnością, robiąc wszystko, by nie miała ona wpływu na życie rodzinne. Podkreśliła, że rodzina zawsze była dla niej najważniejsza i to dla niej rezygnowała z ról, które wymagały długotrwałej nieobecności w domu (między innymi nie zagrała Jagny w „Chłopach”).

Anna Seniuk zachwyca urodą, charyzmą i energią, nie zatrzymuje się ani na chwilę. Gra w Teatrze Narodowym w Warszawie, kręci filmy, wykłada w Akademii Teatralnej w Warszawie, spotyka się z fanami. Jest ciepłą, miłą osobą, która natychmiast nawiązuje kontakt z publicznością, a w Książnicy Beskidzkiej pokazała, że wiek to tylko nic nie znaczące liczby.

mp / bielsko.info

źródło: Książnica Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.