Wiadomości

  • 17 października 2022
  • wyświetleń: 585

Jak rozwijać firmę - efektywne rozwiązania marketingowe

Materiał partnera:

Ile firm, tyle sposobów na to, jak je rozwinąć, żeby wygrały walkę o klienta na konkurencyjnym rynku. Te możliwości znacznie się zwiększyły dzięki działaniom online. Każda szanująca się firma musi wiedzieć, jak dotrzeć do nabywców w internetowym środowisku. To gwarant sukcesu we współczesnym biznesie!

Jak rozwijać firmę - efektywne rozwiązania marketingowe
fot. Adobe Stock


Własny biznes poligonem doświadczalnymNie warto być niecierpliwym w biznesie, bo efekty, jakich oczekujemy, mogą się nigdy nie pojawić. Prowadzenie własnej działalności to mozolne budowanie przewagi konkurencyjnej, rozsądne, przemyślane kroki, a nie szaleńczy bieg na złamanie karku. Najważniejsze to realizować założone cele, które mogą mieć różny charakter - wzrost sprzedaży, rozbudowa portfela klientów, powiększanie zasobów itp. Z drugiej strony funkcjonowanie w przestrzeni internetowej rządzi się swoimi prawami, dlatego trzeba dokładnie poznać najważniejsze terminy, jak SEO, SEM, PPC, CTR, content marketing, remarketing, keywords, newsletter itd. Rzeczywistość online tak szybko i dynamicznie się zmienia, że stale trzeba mieć rękę na pulsie! Podpowiadamy, jak to zrobić!

Jak zacząć?Początek przygody z biznesem online to oczywiście zbudowanie strony internetowej własnej firmy. To absolutna podstawa, jeśli chcemy zaistnieć w tym obszarze. Dobrze wiedzieć, w jakim celu tworzymy witrynę - czy jest nim prezentacja rozwiązań firmowych, czy chcemy też aktywnie za jej pośrednictwem sprzedawać swoje produkty. Mając to przemyślane, łatwiej nam będzie wybrać odpowiedni CMS - Content Management System, czyli silnik sklepu. Niezwykle istotne, by dokładnie określić cele biznesowe. Wiadomo, że chcemy jak najwięcej sprzedawać, lecz w jaki sposób planujemy budować swoją pozycję? Czy poprzez powiększenie grupy odbiorców, budowę wizerunku, zwiększenie zapytań itp.

Kolejnym krokiem jest wybór strategii działania. Mamy tu do dyspozycji wiele możliwości związanych z takimi obszarami promocji, jak on-site (działania po stronie firmy), off-site (współpraca z partnerami, polecenia, rekomendacje), omnichannel (różnorodna oferta w wielu kanałach). Dopasowanie strategii umożliwi zaplanować budżet. Musimy wiedzieć, ile mamy pieniędzy i na co nas stać.

Efektywne rozwiązania marketingowe w sieci - jakie?Przez cały czas musimy budować rozpoznawalność swojej marki w sieci. Pomagają w tym przemyślane działania - przede wszystkim zoptymalizujmy stronę, dopasowując ją do użytkowników. Na myśli mamy tu nie tylko zaprojektowanie witryny dobrze działającej i ciekawie wyglądającej na każdym urządzeniu (responsywność), ale też zatroszczenie się o kompletność informacji, intuicyjność i łatwość użytkowania, atrakcyjny design. Podstawą jest pozycjonowanie strony (SEO), aby mogła docierać do jak najszerszego grona klientów, którzy są zainteresowani naszymi usługami lub produktami. To warunkuje sukces w sieci, swoiste być albo nie być, dlatego też warto powierzyć to zadanie profesjonalnej agencji. Znajdziemy ją pod adresem https://pikseo.pl/pozycjonowanie-stron.

Dostępne są też inne metody promowania swoich usług i produktów, między innymi za pomocą reklam tekstowych w Google Ads, reklam graficznych w Google Ads, reklam remarketingowych w Google Ads (tzw. reklama śledząca), reklam produktowych w Google Ads (Google Shooping PLA - zachęca do konkretnych transakcji) oraz reklam Facebook Ads. Inne ważne zadania dotyczą mediów społecznościowych, które są niezwykle istotne w środowisku online. Powinniśmy pamiętać o tym, by komunikować się za ich pośrednictwem z klientami i potencjalnymi odbiorcami. Najważniejsze, by stwarzać im okazję do tego, żeby mogli się angażować. Można zadawać pytania, doradzać, prezentować pomysły itp. Kolejnym cennym rozwiązaniem jest e-mail marketing. Posiadając własną bazę mailingową, jesteśmy w stanie wysyłać newslettery, informując o bieżącej ofercie, wyprzedażach czy promocjach.

Rozwijając firmę w sieci, musimy pamiętać o kwestiach, które wymieniliśmy w artykule. Zależy od nich bardzo dużo, więc warto starać się, aby dopracować swoją strategię reklamową i promocyjną do perfekcji!