bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2022
  • 27 października 2022
  • wyświetleń: 8842

Sukces filmu promującego miasto w prestiżowym konkursie

Nakręcony w ubiegłym roku film promocyjny "Bielsko-Biała - tu chce się żyć!" otrzymał nominację w prestiżowym konkursie "CIFFT “People's Choice” Award 2022". Spot czekał na głosy internautów z całego świata do 20 października. Ostatecznie zajął 3. miejsce, zdobywając 7 401 głosów!

ReklamaOrganizatorem konkursu "CIFFT “People's Choice” Award 2022", do którego zgłoszono 49 filmów z 20 krajów, jest International Committee of Tourism Film Festivals - CIFFT, czyli Międzynarodowy Komitet Turystycznych Festiwali Filmowych. Polskę, poza Bielskiem-Białą reprezentuje gmina Liszki w województwie małopolskim.

Na ulubione filmy można było głosować do 20 października na stronie www.cifft.com/cast-your-vote. Głosowanie ograniczone było do jednego głosu na adres IP danego komputera lub sesję przeglądarki. Zwycięzca został ogłoszony 21 października na stronie internetowej i w kanałach społecznościowych CIFFT.

Film "Bielsko-Biała - tu chce się żyć!" to ponad trzyminutowa produkcja warszawskiej firmy Panato. W spocie wykorzystano doskonałej jakości zdjęcia wykonane przy użyciu bardzo nowoczesnego drona, ubarwione dopasowaną muzyką pokazują atrakcyjne miasto w sąsiedztwie gór - jego architekturę, klimat i możliwości spędzania czasu na łonie natury.

Film był kręcony w naszym mieście na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku. Jak informuje Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, idea, która przyświecała jego powstaniu, to pokazanie pięknego miasta w górach odpowiedniego dla rodzin, miłośników rekreacji i turystów. Miasta, które jest kompletne do życia, a jednocześnie oferuje mniejsze tempo egzystencji niż w wielkich metropoliach i możliwość bardzo atrakcyjnego spędzania wolnego czasu na łonie natury - na rowerach, zarówno wyczynowo, jak i rekreacyjnie, uprawiając nordic walking czy chodząc po górach.

"Bielsko-Biała - tu chce się żyć!" zaczyna się obrazem z wieży katedry św. Mikołaja, później z lotu ptaka widzimy Rynek i odchodzące od niego klimatyczne uliczki, budynek Poczty Polskiej, ul. 11 Listopada i most na rzece Białej. Po tym przenosimy się wyżej, w góry. Jesteśmy na wieży widokowej na Szyndzielni, nad kolejką linową, dzięki której możemy dostać się na szczyt, widzimy szybowiec z logo miasta nad okolicznymi zalesionymi górami i schronisko, z którego znów przenosimy się do pięknego, letniego patio jednej z restauracji w centrum Bielska-Białej.

Bohaterowie filmu korzystają z możliwości atrakcyjnego, aktywnego spędzenia czasu na górskich ścieżkach rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej, biegając po koronie zapory wodnej w Wapienicy, jeżdżąc rowerem po mieście czy chodząc po górach.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.