Wiadomości

  • 7 października 2022
  • 9 października 2022
  • wyświetleń: 5240

[WIDEO, FOTO] Feeria barw na bielskich ulicach. Za nami parada kapeluszy

Po raz kolejny bielscy seniorzy pokazali, że lubią się spotykać i lubią - a co ważne także potrafią - się bawić. Udowodnili to przybywając tłumnie na paradę kapeluszy pod hasłem "Dołącz do nas! Baw się z nami!", która wyruszyła 6 października sprzed Ratusza do Parku Słowackiego. Wydarzenie było częścią odbywających się w tym tygodniu w mieście Dni Seniora.

Parada kapeluszy z okazji Dni Seniora 2022 - 6.10.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


W paradzie wzięło udział około 300 seniorów. Wszyscy wykazali się niebywałą pomysłowością w kwestii kreacji nakryć głowy, w których brali udział w wydarzeniu. Były osoby z niezliczoną ilością kwiatów na rondach kapeluszy, kolorowymi wstążkami wszelkiej maści; wiele nakryć głowy było z typowo już jesiennymi ozdobami, np. liśćmi czy nawet sporych rozmiarów materiałową dynią. Były też cacka w stylu lat dwudziestych - z perłami, opaskami i frywolnymi piórami. Mężczyźni mieli na głowach w większości eleganckie albo góralskie kapelusze.

Barwny korowód z kilkudziesięcioma przedszkolakami - również w wymyślnych nakryciach głów - i prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim na czele przeszedł do Parku Słowackiego, gdzie na maszerujących czekały niespodzianki - koncert zespołu Retrospekcja, ciasto i kawa.- Korowód kapeluszy już chyba na stałe wpisał się w Dni Seniora w naszym mieście. Wspaniale, że pogoda dopisała. Miło patrzeć na wasze uśmiechnięte twarze. Warto organizować takie wydarzenia, żeby pobyć ze sobą, wyjść z domu, dobrze się poczuć, a bielszczanie i szczególnie nasi seniorzy są kreatywni, chętni do zabawy, pomagania sobie nawzajem. My, ci nieco młodsi, chcemy korzystać z waszego doświadczenia, porozmawiać o waszych problemach, pomyśleć, gdzie możemy pomóc i ułatwić wam codzienne życie. A dziś się bawimy, pomimo ciężkich czasów, trzeba robić swoje, nie poddawać się i być razem, tak jak dziś - mówił prezydent. - Życzę wam wspaniałego dnia, optymizmu i zdrowia przede wszystkim - dodał na koniec.

Parada nie była ostatnim wydarzeniem Dni Seniora w Bielsku-Białej. W piątek, 7 października o godzinie 16.00 organizatorzy zapraszają seniorów do Teatru Lalek Banialuka na spektakl Zakazane dzieci - opowieść korczakowska autorstwa Artura Pałygi i reżyserii Anny Augustynowicz. Bezpłatne bilety na to wydarzenie dostępne są w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy pl. Ratuszowym 6 w pokoju 225, liczba miejsc jest ograniczona.

W Domu Kultury w Wapienicy 7 października o godzinie 17.00 grupa teatralna Oj tam, oj tam.... pokaże spektakl kabaretowy Zlot abiturientów. Jego autorem jest Włodek Woźniak, reżyserii podjął się Jan Chmiel. Na spektakl jest wstęp wolny.

Tego samego dnia odbędą się również zajęcia Zespołu Tańców Bałkańskich w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz i aerobik w pływalni Troclik.

W sobotę, 8 października o godzinie 17.00 Stowarzyszenie Akademia Seniora zaprasza do Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz na spektakl Żółta róża. Wstęp jest wolny.

Dzień później, 9 października o godzinie 17.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbędzie się ogłoszenie wyników plebiscytu Aktywny Senior 2022 roku oraz wręczenie nagrody zwycięzcy. Bilet wstępu na koncert upoważnia do wstępu na galę. O godzinie 18.00 w BCK rozpocznie się koncert Andrzeja Rybińskiego. Bilety na ten koncert po 10 zł w kasie BCK oraz na stronie internetowej http://www.bck.bielsko.pl mogą kupić osoby, które ukończyły 60 lat.

Szczegółowe informacje na temat programu Dni Seniora w Bielsku-Białej znajdują się na plakatach, na stronie internetowej http://www.seniorzybielsko.pl oraz w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej pod numerem telefonu 33 4971492.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.