Wiadomości

  • 4 października 2022
  • 5 października 2022
  • wyświetleń: 13081

Ruszyła budowa drogi S-1. MZD informuje o utrudnieniach w ruchu

W poniedziałek, 3 października po południu GDDKiA przekazała wykonawcy teren budowy drogi ekspresowej S-1 na odcinku od węzła Suchy Potok do Dankowic. Roboty rozpoczęły się od rozpoznania saperskiego, prac geodezyjnych i budowy dróg technologicznych. Jak informuje MZD w środę, 5 października w związku z przeprowadzeniem inwestycji wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu.

Budowa drogi ekspresowej S-1 od Węzła Suchy Potok do Dankowic - 3.10.2022
Budowa drogi ekspresowej S-1 od Węzła Suchy Potok do Dankowic - 3.10.2022 · fot. GDDKiA


- Organizacja ruchu obejmuje ulice: Głośną i Wyzwolenia (rejon ul. Zagrody). Ul. Głośna zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów z dopuszczeniem dojazdu do posesji i do terenów budowy. Na ul. Wyzwolenia utrudnienia w ruchu będą spowodowane przez pojazdy wyjeżdżające z terenów budowy. Doraźnie na ul. Wyzwolenia będzie wprowadzane ręczne sterowanie ruchem przez uprawnionych pracowników - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Wprowadzona organizacja ruchu jest pierwszym etapem robót związanych z budową odcinka drogi ekspresowej S-1 Dankowice - Węzeł „Suchy Potok”. Odcinek stanowi fragment budowy drogi S-1 Kosztowy - Bielsko-Biała, który uzupełnia europejski korytarz nr VI (zgodnie z wykazem sieci europejskiej TEN-T).

- Budowa drogi wynika z potrzeby stworzenia tranzytowego układu dróg na obszarze całego kraju. Wyprowadzenie ruchu tranzytowego z obszarów miejskich poprawia warunki drogowe w tych rejonach - dodaje MZD.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, 27 września Wojewoda Śląski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę odcinka drogi ekspresowej S-1 o długości prawie 12 km pomiędzy Dankowicami a węzłem Suchy Potok w Bielsku-Białej - to właśnie tam znajduje się słynny „zakręt idiotów”.

Umowę z wykonawcą na projekt i budowę odcinka Dankowice - Suchy Potok na drodze ekspresowej S-1 GDDKiA podpisała 3 sierpnia 2020 roku. Wartość kontraktu to 586,7 mln zł. Długość odcinka pomiędzy Dankowicami a węzłem Suchy Potok to prawie 12 km.

Wykonawca wybuduje m.in. dwujezdniową drogę ekspresową po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas (w pasie dzielącym), dwa węzły drogowe (Stara Wieś i Suchy Potok), a także inne drogi towarzyszące drodze ekspresowej oraz drogi obsługujące tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwód Utrzymania Drogi, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy. Zakończenie robót wynikające z umowy przypada na IV kwartał 2023 roku.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do węzła Oświęcim. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj