Wiadomości

  • 3 października 2022
  • wyświetleń: 3141

Dziki "atakują" ogródki działkowe. Mieszkańcy chcą, aby je przegonić

Nastała jesień. Dzikie zwierzęta w poszukiwaniu pożywienia coraz częściej pojawiają się na terenie miasta. Niestety, wiąże się to z wyrządzaniem szkód.

Dziki
Dziki "atakują" ogródki działkowe. Mieszkańcy chcą, aby je przegonić · fot. pixabay.com


W sprawie "przegonienia dzików, które czają się w okolicach Rodzinnych Ogródków Działkowych "Zloty Potok", do władz miasta zwrócił się bielski radny Maksymilian Pryga.

- Zwracam się z prośbą o podjęcie działań zmierzających do bezpiecznego odseparowania oraz odizolowania stada dzików, które podchodzą pod tereny ROD „Złoty Potok" stwarzając realne zagrożenie dla ludzi oraz siejąc spustoszenie i zniszczenia na działkach - zaapelował przedstawiciel bielszczan do władz miasta.

Jak opisuje, "zgodnie z relacją jednego z działkowiczów tylko na przestrzeni ostatnich dni został zniszczony płot, a także zanieczyszczone wejście do ogrodów, co stwarza szkody materialne oraz wizerunkowe".

- Dodatkowo dziki nagminnie niszczą uprawy oraz ziemię. Taki stan rzeczy zaczyna się niestety nasilać czego przykładem była sytuacja z piątku 16 września. Z uzyskanych informacji wynika, że w godzinach wieczornych pod bramę ROD przy ulicy Lipnickiej podeszło aż 15 dzików, które nie czuły żadnego strachu i respektu, a wręcz zachowywały się agresywnie - ostrzega radny.

Dlatego w imieniu mieszkańców miasta zwrócił się do władz miasta o to, by odpowiedzialne służby podjęły wszelkie możliwe działania interwencyjne, by zaradzić opisanemu problemowi.

Do sprawy wrócimy.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.