Wiadomości

  • 2 października 2022
  • wyświetleń: 1775

Hałcnów: niebawem ruszy budowa upragnionego skateparku

Projekt budowy Skateparku na Kępie cieszył się poparciem ogromnej większości mieszkańców, którzy wzięli udział w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. Niestety, do tej pory brakowało chętnych, by ten obiekt wybudować. Teraz mamy wreszcie dobre wiadomości.

skatepark
Hałcnów: niebawem ruszy budowa upragnionego skateparku · fot. Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com


Przypomnijmy, w czerwcu Rada Osiedla Hałcnów wróciła do sprawy Skateparku na Kępie - projektu, który w 2020 roku uzyskał 80 procent głosów mieszkańców w głosowaniu na Budżet Obywatelski osiedlowy. Jak podkreślali jej przedstawiciele, „na ostatni przetarg nie wpłynęła żadna oferta (zapewne ze względu na koszt inwestycji)”. Dlatego zwrócili się do prezydenta Bielska-Białej o realizację - mimo wszelkich przeciwności - tej inwestycji.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Teraz przedstawiciele Rady Osiedla przekazali optymistyczna informację w tej sprawie.

- Został wybrany wykonawca zadania Skatepark Hałcnów. (..) Obiekt ma zostać wykonany w systemie "zaprojektuj i wybuduj", co oznacza, że wykonawca jest zobowiązany do wykonania projektu, zgłoszenia i realizacji. Trzymamy kciuki, aby już nic nie przeszkodziło w realizacji - napisali w mediach społecznościowych.

Skatepark ma powstać w parku Orchidea.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.