bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2917

Poranny pożar domu w Straconce

W poniedziałek przed godziną 7.00 wybuchł pożar w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Ks. Brzóski w Straconce.

Pierwsze próby ugaszenia pożaru konstrukcji dachu oraz form silikonowych do odlewów zostały podjęte przez właściciela przy pomocy gaśnic proszkowych - niestety pożaru nie udało się ugasić, a 57-letni mężczyzna uległ lekkiemu poparzeniu.

Akcję gaśniczą prowadziło 11 zastępów straży pożarnej, w tym 5 jednostek z OSP oraz jeden zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej. W trakcie działań ewakuowano mieszkańców budynku oraz zabezpieczono i odcięto gaz w pomieszczeniu na parterze budynku, gdzie znajdowały się butle gazowe do cyklu technologicznego.

Pożar w Straconce · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Po ugaszeniu form gipsowo-silikonowych składowanych na balkonie (druga kondygnacja) przystąpiono do prac rozbiórkowych. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono temperaturę elementów dachu, aby wykluczyć prawdopodobieństwo wznowienia pożaru. Właściciela, który podjął próby gaśnicze, zabrało pogotowie ratunkowe na obserwację do szpitala.

Starty wynikają ze spalenia się form silikonowych do odlewów składowanych na balkonie. Ponadto częściowemu zniszczeniu uległ dach i podbitka nad częścią balkonową, część elewacji wraz z ociepleniem i stolarką okienną, a także drewniana balustrada na balkonie. Działania zakończono o 9.30.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.