bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2022
  • wyświetleń: 1604

W pożarze stracił cały swój dobytek. Każdy z nas może pomóc

W poniedziałek, 19 września informowaliśmy o pożarze, do którego doszło przy ulicy Borowej w Czańcu. Nikomu nic się nie stało, jednak mężczyzna, który mieszkał w budynku, stracił cały swój dobytek. W internecie trwa zbiórka na jego rzecz.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Borowej w Czańcu - 19.09.2022
Interwencja straży pożarnej przy ul. Borowej w Czańcu - 19.09.2022 · fot. OSP Porąbka


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, w poniedziałek, 19 września tuż po północy doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy ulicy Borowej w Czańcu. Ogień gasiło w sumie 9 zastępów straży pożarnej. Jak informowała nas wtedy mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej, właściciel domu, który zgłosił zdarzenie ewakuował się z obiektu przed przybyciem straży, jednak jego dom doszczętnie spłonął.

Po pożarze, z apelem z prośbą o pomoc do wszystkich osób obdarowanych dobrym sercem zwróciła się rodzina Pana Edwarda, który w pożarze stracił dach nad głową oraz cały swój dobytek. Na portalu szczytny-cel.pl założyli zbiórkę na rzecz mieszkańca Czańca.- W domu naszego wujka doszło do pożaru, w którym ogień bezlitośnie strawił budynek wraz z wyposażeniem jego wnętrza. Dom był drewniany i niestety jego odbudowa nie jest możliwa do zrealizowania. Aktualnie wujek został skierowany do lokalu zastępczego, ale jest to rozwiązanie tymczasowe - napisała na stronie zbiórki Pani Agnieszka.

- Dlatego cała nasza rodzina zdecydowała się utworzyć zbiórkę i wyjść z prośbą o pomoc do dobrych ludzi, którzy zechcą dołożyć swoją cegiełkę do tego, abyśmy mogli wspólnymi siłami stworzyć nowe, skromne miejsce, w którym wujek będzie mógł prowadzić godny byt i czuć się bezpiecznie. Wujek stracił cały swój dobytek, ale pomimo tego nie chce się poddawać. Wszyscy całym sercem wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się zrealizować ten szczytny cel! Już teraz dziękujemy za każdą pomoc! - dodała mieszkanka Czańca.

Cel zbiórki to 80 tysięcy złotych. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.