Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2022
  • wyświetleń: 1406

DPS „Hospicjum” zmieni nazwę. Będzie ankieta

Nazwa Dom Pomocy Społecznej „Hospicjum” może wprowadzać w błąd. Władze miasta planują przeprowadzenie ankiety dotyczącej nowej nazwy.

senior, emeryt, pomoc, wsparcie, wolontariat
DPS „Hospicjum” zmieni nazwę. Będzie ankieta · fot. pixabay.com


Interpelację w sprawie zmiany nazwy Domu Pomocy Społecznej "Hospicjum" w bielskim Ratuszu złożył radny Szczepan Wojtasik.

- Zwracam się z prośbą o zmianę nazwy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 181. Dom ten w swojej nazwie posiada nazwę"Hospicjum" co jest niezgodne z ideą opieki paliatywnej i hospicyjnej. Uważam , że w nazwie powinno się znaleźć tylko Dom Pomocy Społecznej. Do tej placówki przyjmowani są tylko pacjenci ze schorzeniami psychosomatycznymi. Natomiast do Hospicjum Stacjonarnego im. Św. Jana Pawła II mieszczącego się przy ul. Zdrojowej 10 przyjmowani są pacjenci w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Bardzo proszę o stosowne działania mające na celu sprostowania zaistniałej sytuacji - zaapelował radny.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak poinformował, że przedstawiona sprawa była rozpatrywana i miała zostać zrealizowana przy okazji reorganizacji domów pomocy społecznej, do której z uwagi na brak zgody Wojewody Śląskiego nie doszło.

- Aktualnie wypracowywany jest inny, bardziej odpowiedni model funkcjonowania placówek i dopiero w momencie jego wdrażania można będzie, przy okazji, dostosować nazwę DPS do oczekiwań mieszkańców - wyjaśnił wiceprezydent.

Dodał, iż „wydział merytoryczny w ostatnim czasie rozmawiał o tej sprawie z dyrektorem wskazanej placówki”.

- Zaproponowano także pomysł przeprowadzenia nieformalnej ankiety wśród podopiecznych na temat propozycji nowej nazwy - poinformował Adam Ruśniak.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.