Wiadomości

  • 18 września 2022
  • 19 września 2022
  • wyświetleń: 2053

Ronda im. Lecha Kaczyńskiego (póki co) nie będzie

Radni PiS zabiegają o nazwanie bielskich rond imieniem Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego.

Interpelację dotyczącą aktualnego stanu procedowania wniosku w sprawie nadania nazwy dla rond drogowych w Bielsku-Białej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego na biurko prezydenta miasta złożyli radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, już w 2020 roku - jak informują bielscy radni z Prawa i Sprawiedliwości - ponowili wniosek o nadanie nazwy dla rond drogowych w Bielsku-Białej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego.

- Na przestrzeni ostatnich lat prezydent miasta wielokrotnie kierował projekty uchwał w sprawie nadania nazw dla rond w Bielsku-Białej do organu uchwałodawczego, które następnie były przyjmowane przez radę miejską. Dlatego też prosimy o poinformowanie, na jakim etapie procedury znajduje się aktualnie wniosek w sprawie nadania nazwy dla rond drogowych w Bielsku-Białej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego? - czytamy w piśmie.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

W odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że obecnie nie są procedowane sprawy związane z nadaniem nazw dla ulic, rond lub placów, imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

- Należy zaznaczyć, że koncepcja realizowana w zakresie nazewnictwa ulic, rond i placów dla miasta Bielska-Białej, koncentruje się na upamiętnianiu w przestrzeni miejskiej osób zasłużonych dla naszego miasta i społeczności lokalnej, którzy żyli i działali w naszym mieście - podkreślił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.