Wiadomości

  • 17 września 2022
  • wyświetleń: 1333

[FOTO] Policjanci rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i komisariatów odwiedzają szkoły i przedszkola w ramach kampanii pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem!” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci uczą dzieci jak się zachowywać, aby nie doszło do zaginięcia oraz zasad bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi opowiadają o swojej pracy oraz odpowiadają na wiele ciekawych pytań.

Policjanci rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie · fot. KMP Bielsko-Biała


Wrzesień to czas, kiedy policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola. W trakcie tych spotkań uczą dzieci właściwych zachowań w domu, w szkole i na drodze. Spotkania te prowadzone są w ramach kampanii pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”.

- Podczas rozmowy z dziećmi policjanci przekazują cenne informacje dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi, podejmowanych z nimi rozmów oraz przyjmowania od nich prezentów. Uczą jak postepowaniać, jeśli taka sytuacja zaistnieje. Informują również o właściwym zachowaniu w przypadku gdy się zagubią. Przypominają zasady bezpieczeństwa w drodze do/ze szkoły oraz prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Mundurowi, w związku ze zbliżającym się okresem jesiennym, promują również korzystanie z elementów odblaskowych, aby być jak najbardziej bezpiecznym na drodze. Przedstawiają również charakterystykę pracy policji oraz prezentują elementy umundurowania.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.