Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2022
  • wyświetleń: 1437

Pomimo zarzutów ciągle demolował mienie publiczne. Grozi mu 5 lat

Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej zatrzymali 26-latka, który dokonywał licznych uszkodzeń i zniszczeń na terenie Bielska-Białej. Pomimo przedstawionych mu zarzutów i pouczeniu o dalszych konsekwencjach już po trzech dniach dokonywał tych samych czynów. Z uwagi na lekceważącą postawę młodego mężczyzny prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec niego dozór policji. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

policja, kajdanki, zatrzymanie
fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


W czwartek, 8 września pracownicy ochrony Centrum Handlowego Gemini Park w Bielsku-Białej powiadomili policjantów z bielskiej jedynki, że młody mężczyzna dokonuje uszkodzenia mienia należącego do galerii oraz znajdującej się w jej pobliżu sygnalizacji świetlnej. Na podstawie uzyskanego wizerunku z monitoringu policjanci bardzo szybko ujawnili miejsce przebywania mężczyzny, który odpowiadał rysopisowi sprawcy.

- Policjanci dokonali jego zatrzymania, a następnie zostały przedstawione mu zarzuty uszkodzenia mienia. 26-latek jednak nie przejął się grożącymi mu konsekwencjami prawnymi, gdyż już po trzech dniach na terenie Bielska-Białej popełniał te same czyny. Dokonał m.in. uszkodzenia wiaty przystankowej, wyświetlacza bankomatu, szyby w placówce bankowej. Jego zachowanie zostało zauważone przez przechodniów, którzy powiadomili policję - informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

Jak podkreśla przedstawicielka bielskich stróżów prawa, "dzięki obywatelskiej postawie oraz szybkiej reakcji stróżów prawa mężczyzna został ponownie zatrzymany". - Tym razem po usłyszeniu kolejnych zarzutów uszkodzenia mienia na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Ostatecznie młody mężczyzna usłyszał w sumie pięć zarzutów z art. 288 § 1 kodeksu karnego. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje Chrobak.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.