Wiadomości

  • 9 września 2022
  • wyświetleń: 2068

Urzędnicy miejscy czekają na podwyżki. Ratusz nie zaprzecza

Galopująca inflacja odbija się na portfelach wszystkich, również miejskich urzędników. Związek zawodowy zwrócił się do bielskich radnych, by przyjrzeli się systemowi wynagradzania. Władze miasta zapowiadają, że podejmą rozmowy na temat ewentualnych podwyżek dla pracowników Ratusza.

ratusz, urząd miejski, plac ratuszowy 6
Urzędnicy miejscy czekają na podwyżki. Ratusz nie zaprzecza · fot. UM Bielsko-Biała


Bielscy radni otrzymali pismo od Związku Zawodowego Pracowników Urzędu Miejskiego z prośbą o przyjrzenie się obowiązującemu w urzędzie miasta systemowi wynagradzania oraz wsparcie ich działań do poprawy istniejących rozwiązań.

- W skierowanych do nas piśmie Związek Zawodowy Pracowników Urzędu Miejskiego przedstawił swoje postulaty wraz z ich uzasadnieniem. Obowiązujący w urzędzie miasta „Regulamin wynagradzania" określa wymagania kwalifikacyjne oraz szczegółowe warunki wynagradzania w tym maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego oraz przyznawania dodatków i świadczeń związanych z pracą. W obowiązującym „Regulaminie wynagradzania" brak jest mechanizmu waloryzacyjnego dotyczącego wzrostu płac w powiązaniu z inflacją - zauważył radny Andrzej Gacek, który w tej sprawie zainterweniował u władz Bielska-Białej.

I dodał, że z uwagi na to, iż „mechanizm taki jest bardzo potrzebny”, zwrócił się do prezydenta miasta z prośbą o podjęcie ze Związkiem Zawodowym rozmów oraz uzgodnień w sprawie mechanizmu waloryzacyjnego.

W odpowiedzi Igor Kliś, sekretarz miasta poinformował, że rozmowy ze związkami zawodowymi w tej sprawie będą prowadzone.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.