Wiadomości

  • 5 września 2022
  • wyświetleń: 1465

[FOTO] Policjanci zabezpieczali mecz podwyższonego ryzyka

Bielscy policjanci wspólnie z mundurowymi z bielskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, Oddziału Prewencji Policji z Katowic zabezpieczali mecz piłki nożnej w ramach Fortuna I Ligi pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie Bielsko-Biała a KS Ruch Chorzów. Policjanci współpracowali ze służbami ochrony działającymi na terenie stadionu. Jak informują mundurowi, "mecz odbył się w pozytywnej atmosferze kulturalnego dopingu, bez incydentów zakłóceń porządku".

Policyjne zabezpieczenie meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów - 4.09.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


Mundurowi z bielskiego garnizonu wspierani przez kolegów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, Oddziału Prewencji Policji z Katowic a także policjantów z Mikołowa, Rybnika i Katowic w niedzielne popołudnie czuwali nad bezpieczeństwem prawie trzech i pół tysiąca kibiców.

- Mecz piłkarski odbył się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, był zabezpieczony w formie akcji policyjnej. Wdrożone zostały szczególne środki ostrożności nie tylko wokół stadionu, ale i na terenie całego miasta i dróg dojazdowych. Policjanci współpracowali zarówno ze strażą pożarną, strażnikami miejskimi, jak i służbami ochrony działającymi na terenie stadionu. Do bielska przybył również policyjny patrol konny z Częstochowy oraz przewodnicy psów z Rybnika. Zabezpieczeniem dowodził Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk - poinformowała asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

Jak dodaje, "mecz odbył się w kulturalnej atmosferze sportowego święta". - W trakcie meczu oraz po jego zakończeniu nie doszło do żadnych naruszeń porządku, jak i zdarzeń nadzwyczajnych. Po raz kolejny zwyciężyły zasady fair-play i kibicowania w zdrowym, sportowym duchu - podsumowała przedstawicielka bielskich stróżów prawa.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.