bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2022
  • wyświetleń: 1570

Radni PiS pytają o rondo imienia Lecha Kaczyńskiego

Interpelację w sprawie aktualnego stanu procedowania wniosku w sprawie nadania nazwy dla rond drogowych w Bielsku-Białej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego na biurko prezydenta miasta złożyli radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Lech Kaczyński
Prezydent Lech Kaczyński · fot. prezydent.pl


Już w 2020 roku bielscy radni z Prawa i Sprawiedliwości ponowili wniosek o nadanie nazwy dla rond drogowych w Bielsku-Białej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego przedstawiając jednocześnie obszerne uzasadnienie dla przedłożonej propozycji. Jak podkreślają, "z otrzymanej odpowiedzi Prezydenta Miasta Bielska-Białej, wynika, iż niniejszy wniosek został przedstawiony na posiedzeniu Zespołu Eksperckiego ds. Nazewnictwa Ulic, Placów oraz Nazw Obiektów Fizjograficznych celem zaopiniowania, które odbyło się w dniu 02.07.2020 r. W trakcie dyskusji członkowie Zespołu stwierdzili, iż ze względu na ‘niezaprzeczalne zasługi Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego dla naszego kraju, podjęto decyzje włączenia proponowanych nazw do banku danych nazw gromadzonych do wykorzystania w przyszłości".

- Na przestrzeni ostatnich lat prezydent miasta wielokrotnie kierował projekty uchwał w sprawie nadania nazw dla rond w Bielsku-Białej do organu uchwałodawczego, które następnie były przyjmowane przez radę miejską. Dlatego też prosimy o poinformowanie, na jakim etapie procedury znajduje się aktualnie wniosek w sprawie nadania nazwy dla rond drogowych w Bielsku-Białej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszarda Kaczorowskiego? - czytamy w piśmie.

- Czy w procesie procedowania niniejszego wniosku rozpatrywano konkretne lokalizacje rond w celu realizacji wniosku ? Czy wnioski w sprawie nadania nazwy dla ulic, rond, placów są realizowane według określonej, z góry przyjętej kolejności? Czy w perspektywie bieżącej kadencji, zgodnie z ukształtowaną praktyką planuje pan prezydent wnieść stosowny projekt uchwały w przedmiotowej sprawie, tak jak to miało miejsce wobec wniosków dotychczas procedowanych przez radę miejską? - dopytują radni PiS w swej interpelacji.

Bielski Ratusz w tej sprawie nie opublikował swojego stanowiska. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.