bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 648

[FOTO] Policjanci sprawdzali drogi przed rozpoczęciem roku szkolnego

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy w sierpniu dokonywali sprawdzeń dróg w pobliżu placówek oświatowych. Celem tych działań było sprawdzenie poprawności w oznakowaniu jezdni, przejść dla pieszych oraz właściwego działania sygnalizacji świetlnej.

Policjanci sprawdzali drogi przed rozpoczęciem roku szkolnego · fot. KMP Bielsko-Biała


- Już jutro dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny. Staną się częstymi uczestnikami ruchu drogowego, szczególnie w pobliżu szkół i przedszkoli. Ważne, aby miejsca, którymi będą się poruszać, były właściwie oznakowane. Przez cały sierpień policjanci sukcesywnie prowadzili lustrację dróg. Podczas działań swoją uwagę skupiali na wyszukiwaniu nieprawidłowości, które mogłyby powodować zagrożenia lub utrudnienia w ruchu drogowym. Dużą uwagę przywiązywali do sprawdzenia prawidłowości oznakowania przejść dla pieszych, stanu technicznego istniejących urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego czy prawidłowość działania sygnalizacji świetlnej - poinformowała asp. szt. Katarzyna Chrobak, p.o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

jak dodała przedstawicielka bielskich stróżów prawa, większość nieprawidłowości stwierdzonych przez funkcjonariuszy dotyczyła słabo widocznych znaków drogowych oraz oznakowania poziomego w rejonach szkół. Spostrzeżenia i uwagi policjantów dotyczące wadliwego oznakowania i innych usterek przekazywane zostały odpowiednim organom, tak aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem uzupełnić braki i dokonać koniecznych napraw.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.